Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bilecik Pir Edebali’de mezuniyet coşkusu

Bilecik Pir Edebali’de mezuniyet coşkusu

ateshaber ateshaber -
23 0

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Bilecik Pir Edebali Üniversitesi’nde gerçekleşen merasime Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı, Osmaneli Belediye Lideri Münür Şahin, Pazaryeri Belediye Lideri Zekiye Tekin ile üniversitenin akademik ve idari çalışanlar katıldı.

Ailelerin de ağır iştirakiyle gerçekleşen merasim, öğrencilerin alandaki yerlerini almasının akabinde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Tören; mezun öğrenciler ismine üniversite birincisinin konuşması, halk oyunları gösterisi, fakülteler ve meslek yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere evrak ve plaket takdimi, mezun kütüğüne isim çakılması ile devam etti.

Mezun öğrenciler ismine konuşma yapan lisans birincisi Ceren Orak, “Üniversiteden bu türlü bir dereceyle mezun olmaktan büyük memnunluk duymaktayım. Lakin en kıymetlisi bu dört yıllık mühlet zarfında kazandığım tecrübe, deneyim ve edindiğim bilgileri benden sonraki kuşaklara aktarabilmek, onlara tıpkı hocalarımın bana olduğu üzere ışık olabilmek.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir yaptığı konuşmada, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Merasimi vesilesiyle bir ortaya gelmiş olmaktan ve merasimin bir modülü olarak mezunlarına hitap etmekten memnunluk duyduğunu söyledi.

Öğrencilerin kurulduğu günden bu yana kaliteli eğitim anlayışıyla öne çıkan ve birçok alanda akademik başarılara imza atan bir üniversiteden mezun olduklarının altını çizen Prof. Dr. Beydemir, “Bilimsel araştırmalara ve yenilikçi projelere büyük kıymet veren; öğrencilerine memleketler arası standartlarda eğitim imkanları sunmanın yanı sıra, kültürel etkinlikler, toplumsal sorumluluk projeleri ve girişimcilik faaliyetleri üzere alanlarda da öğrencilerinin gelişimini destekleyen bir üniversiteden mezun oluyorsunuz. Üniversitemiz, bilim ve teknoloji alanında bölgesel ve ulusal seviyede kıymetli bir rol üstlenmektedir. Araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve teknoloji transfer ofisi üzere birimlerimizle bilimsel çalışmalara katkı sağlıyoruz. Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışıyla, nitelikli mezunlar yetiştirme misyonunu benimsiyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir