Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. eActros300 Türkiye’de test edilecek

eActros300 Türkiye’de test edilecek

ateshaber ateshaber -
31 0

İSTANBUL (İGFA) –Daimler Truck, 2039 yılına kadar Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika bölgesinde yalnızca karbon nötr araçlar sunma maksadıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Daimler Truck’ın önde gelen üretim ve AR-GE merkezlerinden Mercedes-Benz Türk de, yürüttüğü kıymetli projelerle çatı şirketinin amaçlarını destekliyor.

Mercedes-Benz Trucks’ın tüm dünyaya kamyon yol testi ve mühendislik hizmeti sunan ana merkezi pozisyonunda bulunan Aksaray Kamyon Fabrikası bünyesindeki AR-GE Merkezi, birebir vakitte sıfır emisyon projeleri kapsamındaki araçların da test merkezlerinden biri oldu. Global çaptaki sorumluluklarına her geçen gün yenilerini ekleyen Mercedes-Benz Türk, bu doğrultuda birinci ağır sınıf elektrikli kamyonu unvanına sahip eActros300’ün de yol testlerini gerçekleştiriyor. eActros’un yol testleri, önümüzdeki periyotlarda daha uzun menzilli versiyonlu araçlarla devam edecek.

HEDEF 2050 YILINA KADAR KARBON NÖTR ULAŞIM SAĞLAMAK

Konu hakkında değerlendirmelerde bulanan Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Yöneticisi Melikşah Yüksel, 2050 yılına kadar karbon nötr ulaşım sağlamayı hedeflenen şirkette, son gayesi doğrultusunda uzun yıllardır yatırım yaptıklarını belirterek, “Biz de yürüttüğümüz çalışmalar ve aldığımız ek küresel sorumluluklar ile çatı şirketimizin bu maksatlara gerçek süratle yol almasına kıymetli katkılar sağlıyoruz. Mercedes-Benz Trucks’ın sıfır emisyon projeleri kapsamındaki araçlarını test edip dünya yolları için onaylama yetkisine sahip olan AR-GE merkezimiz, eActros’un da yol testlerini gerçekleştirmeye başladı. Önümüzdeki periyotlarda daha uzun menzilli versiyonlu araçlarla da bu testlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Elektrikli araçlar konusunda altyapı çalışmalarımızda, 2022’de devreye aldığımız iki adet 350 kW’lık elektrikli şarj istasyonumuzla birinci adımımızı atmıştık. Yeni şarj ünitesi yatırımı ile ülkemizde bir birincisi gerçekleştiren şirketimiz, elektrikli gelecek için tam şarj hazır bir formda çalışmaya devam edecek” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir