Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa İnegöl Kurban Bayramı’na hazır

Bursa İnegöl Kurban Bayramı’na hazır

ateshaber ateshaber -
30 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın İnegöl ilçesinde Kurban Bayramı öncesi ve bayram süreciyle ilgili Belediye encümen salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında bayram hazırlıkları öncesi hafta sonu yapılacak YKS imtihanı hakkında hatırlatma yapan Belediye Lideri Alper Taban, gerek zabıta, gerekse de emniyet ve jandarma gruplarının gereken önlemleri aldığını söyledi.

KALDIRIM SERBESTİSİ 17 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Kurban Bayramı’na çok az bir vakit kaldığını da lisana getiren Lider Taban, her devir olduğu üzere belediyemizin birtakım hazırlıklar olduğuna dikkati çekerek, “Özellikle bayram öncesi esnaflarımızı ilgilendiren konu, satışlarını yapabilmek. Ticaretlerini devam ettirebilmeleri ve vatandaşların da bundan istifade etmesi konusu… Kaldırım işgalleriyle ilgili her bayram olduğu üzere bu bayramda da esnekliğimiz olacak. 17 Haziran Cumartesi gününden itibaren esnaflarımız kendi kapısının önünde bilhassa yaya ve araç trafiğini engellemeyecek biçimde, kendi iştigal hususuyla ilgili satışlarını yapabilecekler. Bu uygulama bayramın birinci gününe kadar devam edecek” dedi.

Bazı bölgelerde trafik düzenlemeleri yapacaklarını belirterek, 24 Haziran Cumartesi gününden itibaren bu kapsamda çarşı içini araç trafiğine büsbütün kapatacaklarını belirten Lider Taban, “Yine bayramın birinci gününe kadar bu uygulama yapılıyor. Burada da emel vatandaşların yaya olarak daha rahat formda alışverişlerini yapabilmeleridir. Bayram öncesi semt pazarlarıyla ilgili de düzenlemelerimiz var. 26 Haziran Pazartesi günü Pazartesi Pazarı kendi gününde kurulacak. Mer-Pa pazarımızda da ek olarak kıyafet yüklü bir Pazar kurulmuş olacak. 27 Haziran Salı günü de Alanyurt semt pazarı kendi gününde açık ve ek olarak Mer-Pa da hem zerzevat meyve hem de kıyafet alanında açık olacak. Bunların dışında bayram müddetince 28-29-30 Haziran ve 01 Temmuz’da tüm pazarlar kapalı olacak” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir