Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Denizli’de geleceğin mali müşavirleri iş hayatına hazır

Denizli’de geleceğin mali müşavirleri iş hayatına hazır

ateshaber ateshaber -
31 0

DENİZLİ (İGFA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü uyumunda faaliyetlerini Aydın, Denizli ve Muğla’da yürüten Güney Ege Kalkınma Ajansının, Kalkınma Ajansları 2022-2023 “Genç İstihdamı” teması kapsamında düzenlediği eğitim programı 24 Nisan 2023 tarihinde 36 iştirakçiyle başlamıştı.

GEKA’nın Denizli Hür Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Denizli Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği protokol kapsamında düzenlenen eğitim programı,kariyerine muhasebe uzmanı, özgür muhasebeci ve mali müşavir olarak devam etmek isteyen gençlere yönelik başlatıldı.

Yaklaşık bir aylık muhasebe uzmanlığı eğitiminin yanı sıra, İŞ-KUR İş Kulübü tarafından 2 günlük özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri eğitimi de verildi.

Genel Muhasebe, Beyannameler ve Bildirimler, SGK Süreçleri, Sicil ve Tescil Süreçleri ile Luca Net E-Defter Süreçleri vb. mevzu başlıklarından oluşan ayrıntılı eğitim müfredatı bölümde hizmet veren profesyoneller tarafından anlatıldı. Eğitimi muvaffakiyet ile tamamlayan kursiyerler programın son 2 günü düzenlenen İŞKUR meslek eğitimlerinde Denizli SMMMO üyeleri ile bir ortaya gelerek meslek planlaması mevzularını da görüştüler.Böylece gençlerin, Denizli SMMMO üyeleri tarafından istihdam edilebilmelerinin önü de açıldı.

Denizli KOSGEB Vilayet Müdürü Dr. Aziz Acar ve KOBİ Uzmanı Nadir Ayvacı’nın katıldığı özel oturumda kursiyerlere; KOSGEB ve KOSGEB’in sağladığı teşvikler konusunda bilgiler aktarıldı. Denizli Ticaret Odası Genel Sekreteri SMMM Ali İstek Tekin, Denizli Ticaret Sicil Müdürü Nebahat Adıgüzel ve Denizli Ticaret Odası Sicil Müdürü Hasret Aşuk’unziyaretlerinde Ticaret Sicil Süreçleri ve Oda Kayıt süreçleri hakkında bilgi verildi.

GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan da SMMO Denizli’yi ziyaret ederek muhasebe uzmanı adaylarıyla bir ortaya geldi.

Akdoğan, ziyarette eğitimin muhasebe adaylarını mesleğe hazırlaması için değerli bir fırsat olduğunu söyledi. Genel Sekreter Akdoğan, İŞKUR Denizli ve SMMO Denizli yetkililerine ve eğitime katkı sunan tüm paydaş kurumlara teşekkür etti. Akdoğan ayrıyeten, aday öğrencilere iş hayatına atıldıklarında teşvik veren GEKA, KOSGEB vb. kurumların teşvik ve takviyelerini takip etmelerinin meslekleri açısından değerli olabileceğinin altını çizdi. Özgür Akdoğan konuşmasının sonunda, sabırla eğitim sürecine devam eden muhasebe uzmanı adaylarına teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir