Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Erdoğan: Türkiye Yüzyılı, Türk dünyasının da asrı olacaktır

Erdoğan: Türkiye Yüzyılı, Türk dünyasının da asrı olacaktır

ateshaber ateshaber -
31 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımda “14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası birinci ziyaretlerimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle birlikte Azerbaycan’a yaparak dayanışmamızı ortaya koyduk. Rabb’im muhabbetimizi, gardaşlığımızı daim eylesin. İnşallah Türkiye Yüzyılı, birebir vakitte ‘Türk dünyasının asrı’ olacaktır.” tabirlerini kullandı.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için daima birlikte ağır uğraş harcadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, payalşımında şunları kaydetti:

“Türkiye ve Azerbaycan olarak Doğu ile Batı ortasında stratejik bir pozisyona sahibiz. Kardeşliğimize yaraşır halde ticaretten güce, savunma sanayinden ulaştırmaya her alanda iş birliğimiz daha da derinleşecektir. Azerbaycan ile Ermenistan ortasında barış mutabakatının imzalanmasıyla bölgemiz çok daha müreffeh kurallara kavuşacak. İlham kardeşimle tam bir uyum ve eş güdüm halinde bu diyalog sürecini yürütüyoruz. İnşallah yakın vakitte bu temasların müspet sonuçlarını göreceğimize de inanıyorum. Bu vesileyle bizlere ‘iki devlet tek millet’ şiarını miras bırakan Azerbaycan’ın Umummillî Önderi Haydar Aliyev’i doğumunun 100’üncü yılında rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Muzaffer Ali Başkumandan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev kardeşim ile el ele, gönül gönüle vererek münasebetlerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir