Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ChatGPT mobil uygulaması güncellendi: Artık intenetten arama yapabilirsiniz!

ChatGPT mobil uygulaması güncellendi: Artık intenetten arama yapabilirsiniz!

ateshaber ateshaber -
30 0

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte yapay zeka araçlarının sayısı da arttı. ChatGPT ise kullandığı dil modeli ile bu araçlara kıyasla daha çok öne çıktı. Son aylarda da oldukça popülerleşti. Bugün ise ChatGPT iOS uygulamasına Bing entegre edildi. İşte ayrıntılar…

Bing, ChatGPT iOS uygulamasına entegre edildi!

Daha önce Siri’yi desteklemeye başlayan ChatGPT’nin iOS uygulamasına kısa süre önce Microsoft’un Bing’ arama motoru entegre edildi. Böylelikle kullanıcılar, ChatGPT’ye bir soru sorduğunda yapay zeka aracı artık internet üzerinden arama yapabilir ve sonuçları derleyerek sunabilir.

Bilindiği üzere ChatGPT, Eylül 2021’den önceki verilerle eğitildiği yeni gelişmelerle ilgili bilgi sağlayamıyor. Bing’in entegre edilmesi ise tam anlamıyla bu sorunu çözüyor. Yani artık güncel bilgilere erişebilmek mümkün. Bu özelliğin ChatGPT’nin Web versiyonunda zaten mevcut olduğunu belirtelim.

Türkiye’de de mevcut olan ChatGPT iOS uygulamasını Bing ile entegreli şekilde kullanabilmek içinse aylık 499 TL olan Plus aboneliğini satın almanız gerekiyor. Uygulama içerisinden GPT-4 dil modelini aktif ederek yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öte yandan Microsoft ile ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI arasında şu ana kadar pekçok işbirliği yapıldı. Örneğin Microsoft, yapay zeka aracını Bing arama motoruna entegre etti. Ayrıyeten OpenAI’ye de milyarlarca dolar yatırım yaptı.

OpenAI ise ChatGPT Plus abonelerinin ulaşabileceği GPT-4 modelinde kullanılacak arama motoru için Bing’i tercih etti. Yani sonuç olarak iki şirket de birbirine katkı sunmak için önemli işbirlikleri yaptı. Bu böyle devam edecek gibi görünüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir