Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde zaman teslim tamamlandı

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde zaman teslim tamamlandı

ateshaber ateshaber -
20 0

BURSA (İGFA) – Çok sayıda akademik ve idari işçinin katıldığı merasimde konuşan BUÜ’nün 9. Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, YÖK Başkanlığı’nın tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bu vazifesi omuzlamaya bugünden itibaren başlamış olacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’un Rektörlük sürecinde çıtayı önemli manada yükselttiğine işaret eden Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Devlette devamlılık temeldir anlayışıyla hocamızdan aldığımız bayrağı çok daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Evvelki periyotta kıymetli adımlar atıldı, temeller atıldı. Bizim devrimizde de inşallah bu çalışmaları tamamlamış olacağız. İnşaatlarımız tamamlandığında da üniversitemiz ana sınırlarıyla tamamlanmış olacak” diye konuştu.

YENİ REKTÖR YILMAZ: ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ VİZYONUNA ODAKLANACAĞIZ

Akademik ve idari işçi memnuniyetinin muhakkak bir noktaya ulaştığını ve bu memnuniyetin yükseltilmesi ismine da uğraş göstereceklerini vurgulayan Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Bir öbür değerli konu ise Araştırma Üniversitesi ortasındaki yerimiz olacaktır. Bu üniversiteler her yıl kendi ortalarında değerlendirmeye tabi tutuluyor. Fakat orada sert bir rekabet var. Yaklaşık yarım asırlık bir geleneğe sahip Bursa Uludağ Üniversitesi’ni Araştırma Üniversiteleri ortasında çok daha yeterli yerlere getirmek için akademik ve idari takımımızla hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Ne olursa olsun bu kavramı her vakit ön planda tutacağız” açıklamasında bulundu.

Önceki Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a hizmetleri için teşekkür eden Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Hocamızla verimli bir 4 yıl geçirdik. Kendisinin tecrübelerinden faydalandık. İdarecilik manasında da çok şey öğrendik. İnşallah bundan sonra hocamızın bıraktığı çıtayı daha da üstlere çıkarmak için elden gelen çabası göstereceğiz” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, vazifeye atanan Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’a beyaz renkli Rektörlük binişini giydirdi. Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz da emeklerinden dolayı Kılavuz’a çiçek ve tablo ikram etti. Yılmaz ve Kılavuz program sonunda iştirakçilerin tebrikleri kabul etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir