Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Büyükçekmece’de tonlarca atık toplandı

Büyükçekmece’de tonlarca atık toplandı

ateshaber ateshaber -
18 0

İSTANBUL (İGFA) – Büyükçekmece Gölü Tepecik Çamlık mevkiinde gerçekleştirilen aktifliğe katılan etraf gönülleri birinci olarak Büyükçekmece Gölü kıyısında etraf paklığı yaptı. İstanbul’un en değerli içme suyu havzalarından olan Büyükçekmece Gölü etrafında tonlarca atık toplanması dikkat çekti.

Çevre temizliğinin akabinde bölgeye yüzlerce ağaç fidesi dikildi.

Etkinliğe takviye veren TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi.

Büyükçekmece’de faaliyet gösteren etraf dernekleri, eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının iştirakiyle gerçekleşen Dünya Etraf Günü Aktifliği kapsamında bu yıl da en fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara mükafatları takdim edildi.

Ödül törenince konuşan Büyükçekmece Belediye Lideri Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece halkının her vakit etraf hassaslığı ile ön plana çıktığını belirterek en çok atık yağ, ambalaj ve atık pil toplayan etraf gönüllerine teşekkür plaketi takdim etti.

İSTAÇ’ın İstanbul denizlerinde yaptığı temizlikler esnasında denizden çıkardı değişik atıkların yer aldığı stant büyük ilgi gördü.

Gün uzunluğu süren etraf günü aktifliğine katılan öğrenciler vakit zaman da gönüllerince eğlendi. Büyükçekmece Belediyesi Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyeleri de söyledikleri müzikler ile aktifliğe renk kattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir