Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa Büyükşehir’de toplu kontrat sevinci

Bursa Büyükşehir’de toplu kontrat sevinci

ateshaber ateshaber -
28 0

BURSA (İGFA) – Heykel’deki tarihi belediye binasında düzenlenen imza merasiminde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, takımlı işlçilerle ilgili süreci bugünkü protokolle tamamladıklarını söyleidi.

Söz konusu toplu iş kontratının geçerlilik müddetinin 21 ay olduğunu ve 9 aylık müddetin birinci 6 ayında en düşük personel yevmiye fiyatının yüzde 35 oranında arttırıldığına dikkati çeken Lider Aktaş, “2023 yılı Ekim ayına gelindiğinde son 3 ayda (Temmuz, Ağustos ve Eylül) oluşan enflasyon oranları fiyatlara uygulanacak. Ayrıyeten 2024 yılı Ocak ve Temmuz ayları için geriye dönük son 6 aylık enflasyona ek olarak 2’şer puan refah hissesi eklenecek. Takımlı çalışanlarımıza güzel olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Lider Yardımcısı İdris Ersoy da enflasyonun üzerinde bir artışla mukaveleye imza attıklarını belirterek, yapılan düzenlemenin çalışanlar için güzel olması diledi.

Konuşmaların akabinde toplu iş kontratı, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Hizmet-İş Sendikası Genel Lider Yardımcısı İdris Ersoy ve sendikanın 2 Nolu Şube Lideri Enes Şeker ortasında imzalandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir