Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bitcoin düşüşte: Kripto para dünyasını neler bekliyor?

Bitcoin düşüşte: Kripto para dünyasını neler bekliyor?

ateshaber ateshaber -
29 0

Bir müddettir eksi taraflı olarak ilerleyen Bitcoin, bugün prestijiyle önemli bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Birçok kripto para ünitesini olumsuz etkileyen bu düşüş, borsadaki istikrarları alt üst etti. Uzmanlar, Bitcoin’in seyrinin nasıl olabileceği hakkında tartışmaya devam ediyor. İşte detaylar

Bitcoin, 25 bin doların altına düştü!

Bitcoin, bugün prestijiyle Mart ayından bu yana birinci sefer 25 bin doların altına düştü. FED’in Haziran toplantısının akabinde kripto para ünitesi fiyatlarında yaşanan düşüşten etkilenen Bitcoin, 25 bin dolar düzeyinin altına geriledi. 24 bin 700 dolar düzeylerinde seyreden coin; Ether, Tether (USDT), Solana, Polygon ve Cardano üzere altcoinlerde de dengelerin bozulmasına sebep oldu. Örneğin Tether (USDT), düşüşün öncesinde dolara endeksliyken 99 cent düzeylerine dek geriledi. Borsalar, mevzuyla ilgili olarak süratlice düğmeye bastı.

Bu düşüş hareketi, FED’in Haziran toplantısını tamamlaması ve şu an için faiz oranlarında değişikliliğe gidilmemesi kararı almasının akabinde başladı. Haberin çabucak akabinde pay senetlerinde önemli bir düşüş gözlemlenmesi bekleniyor olsa da kripto para ünitesi fiyatları, piyasa kapanışını takiben sert bir düşüş yaşadı.

Önde gelen kripto para borsaları, hususla ilgili olarak düğmeye basıldığını açıkladılar. Acil durum fonlarının piyasaya sürülmesinin akabinde Bitcoin’in 25 bin – 27 bin dolar düzeylerinde seyretmesi bekleniyor. Uzman isimler, bu düzeylerin üzerine çıkılmasının en azından şu an için mümkün olmadığını tabir ediyor.

Peki sizler, bu durumla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce kripto para dünyasının seyri nasıl olacak? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir