Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Aydın Büyükşehir’den bayan arıcılara kovan takviyesi

Aydın Büyükşehir’den bayan arıcılara kovan takviyesi

ateshaber ateshaber -
25 0

AYDIN (İGFA) – Aydın vilayet genelinde 17 ilçede gerçekleştirilen proje kapsamında Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı (Tarım Bakanlığı sistemi) bayan üreticilere 5’er adet arı kovanı takviyesi sağlanıyor.

Arıcılığın etrafın sürdürülebilirliği ve iktisadın canlılığı için büyük bir ehemmiyete sahip olduğunu söz eden Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, “Bu projeyle kent genelinde arıcılık faaliyetlerini destekleyerek hem doğal hayatı koruyoruz hem de bayanlarımızın lokal iktisada katkıda bulunmasına imkan sağlıyoruz” dedi.

Kadınları iktisadın içine katmak ve daha fazla faal olmalarını sağlamak gayesi ile bu türlü bir proje gerçekleştirdiklerini söz eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Barış Altıntaş ise, ziraî hizmetlere verdiği katkı doğrultusunda artık de arıcılık yapan bayan üreticilerimize bu türlü bir takviyede bulunulduğunu anımatarak, bundan sonra da Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak dayanaklarının devam edeceğini kaydetti.

6 yıldır arıcılık ile uğraştığını kaydeden Kerime Sonar, “Aydın bölgesi esasen arıcılığa çok uygun. Bayan Üreticiye Arı Kovanı Takviyesi Projesi, çok hoş bir proje. Tam vaktinde verilmiş bir dayanak. Şu an bölme süreci yapıyoruz. Bunun için de kovan gereksinimi oluyor. Benim için çok uygun oldu. Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na yaptığı bu dayanaktan ötürü çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir