Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple, Kendin Tamir Et programında ‘nihayet’ dedirtti!

Apple, Kendin Tamir Et programında ‘nihayet’ dedirtti!

ateshaber ateshaber -
25 0

Apple, ilk olarak geçtiğimiz yıl başlattığı Kendin Tamir Et programına yeni cihazlar eklediğini duyurdu. Bu ürünler arasında M2 MacBook ve iPhone 14 ailesinin yer alması dikkat çekti. Şirket ayrıca iPhone 12 ve iPhone 13‘ün bazı parçalarına tamir desteği vereceğini de açıkladı.

Kendin Tamir Et’e iPhone 14 ve M2 MacBook’lar eklendi

Apple, dokuz farklı ülkede yürüttüğü self-servis onarım programını genişletmeye devam ediyor. 21 Haziran’dan itibaren iPhone 14 ve M2 tabanlı 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro modelleri de programa dahil edilecek.

Genişlemeye M1 tabanlı iMac bilgisayar eklendiğini de belirtelim. Apple, yeni ürünlerin haricinde bazı parçalara destek getirdi. Buna göre iPhone 12 ve iPhone 13’ün TrueDepth kamera ve üst hoparlör onarımları kullanıcılar tarafından yapılabilecek.

Kendin Tamir Et programı; ABD, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta erişilebilir durumda. Birçok basit işlemi kullanıcıların tamir etmesine olanak sağlayan program, 200’den fazla ayrı parça ve aletin yanı sıra onarım kılavuzları da sunuyor.

Apple ayrıca tamir programının aşamalarında değişiklike gitti. Onarım süreci boyunca Apple destek ekibiyle iletişime geçme ihtiyacını ortadan kaldırdı. Sistem Yapılandırma ile kullanıcıların verilen talimatları izlemesi ve tamiri kendi başına yapması sağlanacak.

Sistem Yapılandırma aracı, yalnızca değiştirilen bileşenleri kalibre etmekle kalmayıp aynı zamanda Face ID ve Touch ID gibi biyometrik özelliklerin entegrasyonunu da sağlayacak. Kendin Tamir Et’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ise belirsiz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir