Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple gaza bastı: Watch Ultra, M3 MacBook ve dahası yolda!

Apple gaza bastı: Watch Ultra, M3 MacBook ve dahası yolda!

ateshaber ateshaber -
24 0

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen WWDC 2023 sonrasında çalışmalarını hızlandıran Apple, sonbahar ve kış döneminde ürün yelpazesini genişletmek istiyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, neredeyse tüm ürünler yenilenecek. Bunlar arasında Apple Watch Ultra 2, M3 MacBook Pro ve 30 inç iMac gibi cihazlar bulunuyor.

2023 ve 2024’te tanıtılacak Apple ürünleri sızdırıldı

Apple’ın önümüzdeki dönemde uygulayacağı yol haritası ortaya çıktı. Bu sonbaharda iPhone 15 serisinin yanı sıra, Apple Watch Series 9 modelleri de duyurulacak. Ayrıca bu aileyle birlikte ikinci nesil Apple Watch Ultra’nın da tanıtılması bekleniyor.

Yeni iMac versiyonlarının yolda olduğu bildirildi. Yeni iMac’in 24 inç ekrana sahip olacağı ve M2 neslinden sonra piyasaya sürüleceği söyleniyor. Apple’ın 30 inç gibi devasa bir ekran boyutuna sahip Apple Silicon destekli bir iMac geliştirdiği de aktarıldı.

Apple’ın 2024’te iPad ailesine yönelik planlarının olduğunu biliyoruz. Tablet pazarının en büyük oyuncusu olan iPad’e artık OLED ekran gelecek. İlk OLED ekranlı iPad Pro modelinin 2024’te tanıtılması bekleniyor. Ancak iPad Air’in de OLED yükseltmesi alabileceği bildirildi.

WWDC 2023 kapsamında M2 Ultra çipini duyuran şirketin, M3 için çalışmalara başladığı bildirildi. M3 işlemcili 15 inç MacBook Air 2024’te duyurulabilir. M3 çipinde 3nm mimarisine geçiş yapılacak.

Apple’ın yenilemeyi düşündüğü son ürünlerden biri ise AirPods Pro olacak. Üçüncü nesil AirPods Pro ve Apple TV’nin 2023 içerisinde görücüye çıkması bekleniyor. Tüm bu Apple ürünleri 2023 sonu – 2024 başında duyurulacak gibi görünüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir