Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Android kullanıcıları buraya! Google Fotoğraflar tasarımı değişiyor

Android kullanıcıları buraya! Google Fotoğraflar tasarımı değişiyor

ateshaber ateshaber -
27 0

Google, etkili bir kullanım için birçok hizmet sağlıyor. Bu hizmetlerden biri de Google Fotoğraflar. Söz konusu bu hizmet, resimleri düzenlemenin ve anıları başkalarıyla paylaşmanın yollarından birisine sahip. Bununla birlikte Google Fotoğraflar, Ayarlar menüsü yeni sürümle birlikte daha farklı bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

Google Fotoğraflar, Ayarlar menüsünde tasarım değişikliğine gidiyor!

Google Fotoğraflar, Android telefonlar için oldukça etkili bir hizmet. Gün geçtikçe daha farklı ve etkili araçlarla karşınıza çıkan hizmet, fotoğraflarınızı depolamanız, paylaşmanız ve düzenlemeniz için kolay bir yol sunuyor.

Tüm bunların dışında Google Fotoğraflar, ilk bakışta anlaması ve karışık bir Ayarlar menüsüne sahip. Bugün çıkan haberlere göre Google da bu durumu fark etmiş gibi duruyor. Bunun için de Google Fotoğraflar Ayarlar menüsünün tasarımına el attı.

Yeni tasarım ilk olarak Telegram kullanıcısı Catalin tarafından fark edildi. Ardından ise Android uzmanı Mishaal Rahman tarafından onaylandı. Yenilik, Google Fotoğrafların en yeni sürümü v6.39 ile karşımıza çıkıyor. Yeniliklere baktığımız zaman tasarımın daha kolay ve akıcı bir hale geldiğini görüyoruz.

Yeni tasarımda üst düzey bölümler arasında Yedekleme, Bildirimler, Tercihler, Paylaşım, Uygulamalar ve cihazlar ve Gizlilik bölümleri yer alıyor. En altta ise sürümü ve Hakkında bölümü var. Ayrıca listelerde her bir öge arasında yer alan satır ayırıcılar da yeni tasarımda yok.

Bu değişiklikle birlikte kullanıcılar gerçekleştirmek istediği işlemi daha çabuk ve kolay bir şekilde halledecek. Ayarlar menüsünün dışında Google Fotoğraflarla ilgili başka bir değişiklik yok. Söz konusu tasarım henüz tüm cihazlara kullanıma hazır durumda değil. Ayrıca bu değişikliğin henüz tüm cihazlarda kullanımda olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Peki, siz söz konusu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir