Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Android 14 Beta 3 yayınlandı: İşte yeni özellikler!

Android 14 Beta 3 yayınlandı: İşte yeni özellikler!

ateshaber ateshaber -
30 0

Google, geçtiğimiz ay düzenlediği I/O 2023 kapsamında gösterdiği bazı yenilikleri Android 14 Beta 3 ile dağıtmaya başladı. Pixel cihazlara sunulan güncellemede, kişiselleştirme seçeneklerinin bir hayli artmış olması dikkat çekiyor. Google artık kilit ekranında çok daha özel saat arayüzü sunacak.

Android 14 Beta 3 ile kilit ekranı özelleşiyor

Beta 3 güncellemesi “Kilit Ekranı” ve “Ana Ekran” için ayrı sekmeler içeren yenilikçi bir Duvar Kağıdı ve Stil arayüzüne yer veriyor. Kullanıcılar, akıllı telefonun ana ekran ve kilit ekranı görünümlerini bağımsız olarak düzenleyebilecek. Ayrıca tercihlerine göre özelleştirmek için bu iki bölüm arasında kolayca gezinebilecek.

Kilit ekranı saatleri Beta 3 ile önemli bir yenileme aldı. Halihazırda saat arayüzü için “Dinamik” ve “Küçük” olmak üzere iki seçenek sunuluyordu. Yeni güncellemeyle birlikte saat rengini ve boyutunu elle ayarlamak mümkün olacak.

Android 14 Beta 3, şu anda kilit ekranı için dokuz adet saat tasarımına yer veriyor. Bu tasarımlardan yedisi farklı yazı tipi seçeneklerine sahip. Bu sayede kullanıcılar, zevklerine uygun olarak farklı kilit ekranı arayüzlerini seçebilir.

Google ayrıca kilit ekranında hava durumuna da yer veren bir saat arayüzünü test ediyor. Material You tarzına dikkat çeken bu arayüz, henüz Beta 3’te işlevsel değil. Ancak kilit ekranında saati ve hava durumunu kontrol etmek mümkün olacak.

Beta 3 ayrıca kilit ekranında erişilebilirlik kısayollarını özelleştirme seçeneği sunuyor. Bu kısayollar arasında Sessiz, Rahatsız Etmeyin, el feneri, QR kod tarayıcı gibi popüler araçlar bulunuyor.

Ana ekranı için sunulan bir yenilikte ise farklı duvar kağıtlarına göre farklı temalar ayarlamak mümkün olacak. Kullanıcılar, tercihlerine göre bir dizi renk ve duvar kağıdı arasından seçim yaparak ana ekranı özelleştirebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir