Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Amazon, uygun fiyatlı Prime Lite aboneliğini kullanıma sundu!

Amazon, uygun fiyatlı Prime Lite aboneliğini kullanıma sundu!

ateshaber ateshaber -
25 0

E-ticaret başta olmak üzere hemen her alanda faaliyet gösteren Amazon, Prime aboneliği ile kullanıcılara, kendi platformlarında pek çok avantaj sunuyor. Bu nedenle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Şimdi ise şirket, bu aboneliğin daha ucuz versiyonu olan Prime Lite aboneliğini çıkararak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. İşte ayrıntılar…

Amazon, Prime Lite aboneliğini kullanıma sundu! Fiyatı ne kadar?

Amazon tarafından sunulan Prime hizmeti, alışverişlerinizde bazı ürünlerde geçerli olmak üzere aynı gün teslimat seçeneği ve ücretsiz kargo avantajları sunuyor. Bununla beraber film ve dizilerin olduğu Prime Video ve her ay ücretsiz oyun dağıtan Prime Gaming gibi yan servislere de erişebiliyorsunuz.

Amazon, normal Prime aboneliğine kıyasla daha az avantaj sunan Prime Lite hizmetini Hindistan’daki kullanıcılar için kullanıma sundu. Geçtiğimiz aylarda test edilmeye başlanan servise artık bu ülkedeki herkes erişebilir.

Hindistan’da Prime aboneliğinin fiyatı yıllık 1.499 rupi (18.30 dolar) iken, Prime Lite‘ın fiyatı ise 999 rupi (12.20 dolar) olarak belirlendi. Yüzde 33 oranında bir ucuzluk mevcut. Öte yandan Prime Lite’ın Türkiye’deki kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

Eğer sunulursa, Prime’ın yarı fiyatına yani aylık 19.50 TL‘ye hizmet verebilir. Tabii daha farklı bir fiyatla da karşılaşabiliriz. Bunlar şimdilik belirsizliğini koruyor. O halde Prime Lite’ın neler sunduğuna bakalım.

Prime Lite neler sunuyor?

Prime, aynı gün teslimat sağlıyorken Prime Lite’ta bu süre 2 güne çıkıyor. Bununla beraber aboneler, dijital akış platformu Prime Video’da herhangi bir içerik izlerken reklam görüyor. Ayrıyeten en fazla 2 cihazdan izlenebiliyorken, video ise HD çözünürlükte oynatılıyor.

İşte Amazon Prime vs Prime Lite karşılaştırması;

Özellik Amazon Prime Amazon Prime Lite
Teslimat: Ekspres Teslimat ile 1 günde 2 gün (standart)
Kargo: Ücretsiz Ücretsiz
Prime Video: En fazla 3 kişi, reklamsız ve HD çözünürlük En fazla 2 kişi, reklamlı ve HD çözünürlük
Prime Gaming: Var Yok
Özel fırsatlar: Var Var
Yıllık fiyatı: 1.499 rupi (18.30 dolar) – Aylık 1.50 dolar 999 rupi (12.20 dolar) – Aylık 1.01 dolar

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Prime Lite Türkiye’ye gelir mi, gelirse abone olmayı düşünür müsünüz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Read English

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir