Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. 19 milyon bugün karne alıyor

19 milyon bugün karne alıyor

ateshaber ateshaber -
24 0

ANKARA (İGFA) – 12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün sona eriyor.

Son ders zilinin çalınacağı okullarda yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün karne alarak yaklaşık 3 aylık yaz tatiline girecek.

Yıl sonu hasebiyle Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yayımladığı bildirisinde, “Bugün aldığınız karne sizlerin yalnızca bir periyotluk performansınızı tabir etmektedir. Bizler için asıl değerli olan sizlerin şahsiyet sahibi bireyler olarak yetişmesidir” sözlerini kullandı.

Öğrencilerin tatil sevincini yaşarken okumayı ve araştırmayı ihmal etmemesi gerektiğini hatırlatan Bakan Tekin, “Tatilde sınırsız bir biçimde bilgisayarda ya da internette vakit geçirmeyin. Dinlenin, eğlenin, aileleriniz ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirin” dedi.

Mesajında 1 milyon 200 bin öğretmenin ebediyen destekçisi olacaklarına da dikkati çeken Bakan Tekin, iletisinde, “Milletimizin bizlere emaneti olan evlatlarımıza gösterdiğiniz fedakarlık ve şefkatiniz için hepinize farklı ayrı teşekkür ederim. Kendi potansiyelini, marifetini, yenilikçi tarafını keşfederek duygusal ve toplumsal taraftan kendine bedel katan, bu minvalde efor gösteren gençlerle istikbalin Türkiye’sini inşa edeceğiz. Kadim medeniyetimiz ve tarihi mirasımız, gerçekleştireceğimiz atılımlar için her türlü imkânı sunmaktadır. Yapmamız gereken tek şey buna inanmak, çabayı ve azmi elden bırakmamaktır. Eğitim ailemize âlâ tatiller” tabirlerine yer verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir