Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. TÜRKONFED’in 6. durağı Diyarbakır oldu

TÜRKONFED’in 6. durağı Diyarbakır oldu

ateshaber ateshaber -
25 0

DİYARBAKIR (İGFA) – TÜRKONFED Heyeti, Doğu Güneydoğu Endüstrici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (DOGÜNSİFED) katkıları ilekamu, mahallî idareler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanlarıyla bir ortaya geldi.

Diyarbakır’da DOGUNSİFED mesken sahipliğinde düzenlenen aktiflikte “Hayalimizdeki Türkiye” temalı bir konuşma yapan TÜRKONFED İdare Heyeti Lideri Süleyman Sönmez, “Ortak acılar, heyecanlar ve sevinçleri bir ortada yaşadığımız siyasi ve toplumsal atmosferin; müzakere ve uzlaşma tabanında inşasında bilim, kurallar ve kurumların temel alındığı ‘Ulusal Dönüşümü’ başlatmak için kıymetli bir fırsatın arifesindeyiz. İktisattan demokrasiye, eğitimden gençliğe, bayandan etrafa, Türkiye’nin aydınlık geleceğini, aklın ve bilimin ışığında inşa edebiliriz. Kalkınmayı başarmış ortak Türkiye hayaline ulaşmanın yolu da bölgesel gelişmişlik farklılıklarını gidermek ve bunları gidermede kilit rol oynayacak KOBİ’lerimizigüçlendirmekten geçiyor” dedi.

“Yeni kabinemizin iktisat kurmaylarının birinci açıklamalarını olumlu karşılıyoruz. Verimlilik temelli iktisat bilimi siyasetlerini yalnızca telaffuzda değil harekette de ortaya koyacaklarını söz etmelerini önemsiyoruz” diyen TÜRKONFED İdare Şurası Lideri Süleyman Sönmez, şöyle devam etti:

“Ekonomik ve mali istikrarın en büyük düşmanı belirsizliktir. Zira üretim yatırım istiyor, yatırım da mali istikrar ve öngörülebilirlik arıyor. İktisadın değişmez kuralı dışında süreksiz yollar arandığında, maalesef orta ve uzun vadede kalıcı bir devamlılıktan da vazgeçmiş oluyoruz. Artık iktisadımızı güçlü kılmak için inançlı patikalara gereksinimimiz var. İkinci yüzyılın kalkınma reçetesi can suyu değil kaynağın daima canlı kalmasını sağlayacak sürdürülebilir, kapsayıcı, etraf ve insan odaklı siyasetler olmalıdır. Bununla birlikte liyakatle yönetilen kurumlarımızın, bağımsızlığı, şeffaflığı ve hesapverir yaklaşımı, üretim ve yatırım atmosferinin bağışıklığını güçlendirecektir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir