Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. 180 bin TL kıymetindeki kemer sahibini bulacak

180 bin TL kıymetindeki kemer sahibini bulacak

ateshaber ateshaber -
32 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin klâsik olarak düzenlediği ve Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonunun bu yıl 7 etaptan oluşan Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin de 2. etabı olan Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin 15.’si harika bir tertiple 10-11 Haziran tarihlerinde İzmit Atletizm Pistinde gerçekleşecek. Cet sporumuz yağlı güreşlerinde Türkiye’nin en kıymetli 72 Başpehlivan, 90 Başaltı, 100 Büyükorta ve toplamda 1.400’ün üzerinde güreşçi bir ortaya gelecek. Dev tertip bu yıl tarihi Kırkpınar Güreşlerinin efsane ismi Karamürselli Kadir Birlik ismine düzenleniyor.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafında gerçekleştirilecek bu kıymetli tertipte çalışmalar tüm süratiyle sürüyor.

Türkiye Klasik Güreşler Federasyonu Lideri İbrahim Türkiş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin cet sporuna büyük katkı sunduğunu söyledi. Türkiş, “Türkiye’nin her yerinden güreş severler Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’ne gelip bu güreşleri izlemenin zevkine varacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, bugüne kadar düzenlediği tüm güreşlerde göstermiş olduğu tertip başarısı ve cet sporuna katkısından ötürü başta Büyükşehir Belediye Liderimiz Tahir Büyükakın ve tüm takımına federasyon olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

KIRAN KIRANA ÇABA EDECEK

Türkiye Klasik Güreşler Federasyonu’nun aldığı karar sonucunda bu yıldan geçerli olmak üzere Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri, 2 gün formunda gerçekleşecek. 10-11 Haziran 2023 tarihleri ortasında güreşlerde puanlı sistem güreş turnuvasının da 2. etabı gerçekleştirilecek. Binlerce pehlivanın kol bağlayacağı güreşlerde, 09 Haziran 2023 Cuma günü uzunluk ayrımı yapılacak. Tıpkı gün saat 17.00’de Cumhuriyet Bulvarı başlangıcından davulcular eşliğinde İzmit Kent meydanında sona eren kortej yürüyüşü ile büyük tertibe start verilecek. İzmit Kent Meydanında lansman programıyla kent halkı tertibe davet edilecek.

VAR SİSTEMİ UYGULANACAK

10-11 Haziran tarihlerinde ise 72 Başpehlivan, 90 Başaltı, 100 Büyükorta ve toplamda 1.400’ün üzerinde pehlivan, Sekapark Er Meydanı’nda şampiyon olmak için kıran kırana çaba edecek. Sporun Başşehri Kocaeli’nde kente canlılık katacak büyük tertibin eksiksiz bir formda yapılabilmesi için Büyükşehir takımları seferber oldu. Türkiye’nin 8 büyük yağlı güreşinden bir tanesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde birinci sefer Görüntü Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) sistemi de uygulanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir