Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Yüzme yarışlarının ‘Formula 1’i Kaş’ta sona erdi

Yüzme yarışlarının ‘Formula 1’i Kaş’ta sona erdi

ateshaber ateshaber -
34 0

ANTALYA (İGFA) – İmza attığı spor tertipleriyle isminden kelam ettiren, ülkemizi memleketler arası pek çok branşta gururla temsil eden Rossist Event tarafından düzenlenen yüzme yarışı sona erdi. Akdeniz’in masmavi sularında, akıntıya ve dalgalara karşı verilen çaba spor tutkunları tarafından heyecanla takip edildi.

Türkiye, Yunanistan, ABD, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere Afganistan, Bosna – Hersek, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Makedonya ve Rusya’dan gelen üst seviye 193 sportmen birincilik için kıyasıya uğraş etti.

Kaş Belediyesi ve Radisson Blu Hotel Kaş ana sponsorluğunda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Spor Müellifleri Derneği’nin takviyeleriyle, MK Group co-sponsorluğunda MEKVIN Hotels konaklama sponsorluğunda gerçekleşen eşsiz yarış, otoritelerden bir sefer daha tam not aldı.

16 ülkeden 193 atletin katıldığı Megisti Kaş Swim Race’te kadınlarda birinci 1:46:34 müddetle yarışın en genç atleti Aybike Su Irçağ, ikinci 1:57:32 mühletle Kathryn Haesner ve üçüncü 1:59:53 mühletle Ironman şampiyonu Sera Sayar oldu.

Erkeklerde birinci 1:37:42 müddetle Emre Erdoğan, 1:38:01 müddetle Spyros Chrysikopoulos oldu.

Dostluk için kulaç atan ve birinci ikiye giren Türk ve Yunan sportmenler yarış sonunda sarılarak sıcak anlar yaşattı. Dünya Rekortmeni 61 yaşındaki Ahmet Nakkaş yarışı 1:39:15 mühletle üçüncü olarak tamamladı.

Hasan Gökhan Kotan, 3 saat 22 dakika 30 saniyeyle yarışı tamamlayarak dünyada 7 kilometre yüzen birinci down sendromlu yüzücü oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir