Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Çatısındaki GES’le binlerce ton salınımı engelleyecek

Çatısındaki GES’le binlerce ton salınımı engelleyecek

ateshaber ateshaber -
27 0

BURSA (İGFA) – Coşkunöz Metal Form (CMF), Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan fabrikasının çatısına yıllık 7,15 milyon kWh şurası güce sahip güneş gücü santrali kurdu.

Toplam 40 bin m²’lik çatı alanında gerçekleştirdiği GES yatırımı ile elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ını pak güçten karşılayacak olan şirket, böylelikle yılda toplam 4 bin 536 ton karbon emisyonunun tabiata salınmasını engellemeyi hedeflerken, bu sayının tam 170 bin ağacın sağlayacağı katkıya muadil olduğu belirtildi.

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Coşkunöz Metal Form Genel Müdürü Barış Murat Karaadak, “CMF olarak bir yandan üretimimize tüm süratiyle devam ederken bir yandan da etrafa daha hassas olmak ve karbon ayak izimizi azaltmak için ağır gayret harcıyoruz. Yıllık üretim kapasitesi 7,15 milyon kWh olan yeni güneş güç santralimiz sayesinde artık tükettiğimiz elektriğin yüzde 40’ını pak güçten alıyoruz. Bu sayede bundan bu türlü her yıl 4.500 tondan fazla karbon emisyonunun tabiata salınmasını engelleyecek olmak bizi heyecanlandırıyor. Daha yaşanabilir ve pak bir dünya ve etraf için sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmaları önümüzdeki yıllarda da kararlılıkla sürdüreceğiz.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir