Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Yolcu ile Dost Meclisi’nde sohbet dolu buluşma

Yolcu ile Dost Meclisi’nde sohbet dolu buluşma

ateshaber ateshaber -
22 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Çaybaşı Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Yaşar ve İsmail Başaran ile arkadaşlarının kurduğu YOLCUTV YouTube kanalı çatısı altında organize edilen ‘Yolcu ile Dost Meclisi’ programı her hafta kıymetli isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Programın bu haftaki konukları AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Büyük Birlik Partisi (BBP) 28. Devir Bursa Milletvekili Adayı İsmail Demir, Tekrar Refah Partisi Orhaneli İlçe Lideri İbrahim Bayram, DAĞDER İdare Şurası Lideri İsmail Aydoğdu ve İdare Konseyi Üyeleri, Delice Köyü Dernek Lideri Galip Altın, Gazeteci-Yazar Muharrem Karabulut ile TSYD Bursa Şube Lideri ve İGF Kontrol Şurası Lideri Mehmet Ali Ekmekçi ile çok sayıda davetli katıldı.

Osman Birkan’ın işletmeciliğini yaptığı Nilüfer Halısaha Tesisleri Lokali’nde gerçekleştirilen program, dağ yöresi gençleri, parti temsilcileri tarafından ilgiyle karşılandı. AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, bilhassa dağ yöresinden gençlerin ağır ilgi gösterdiği Yolcu ile Dost Meclisi programında yaptığı açıklamada, Anadolu’nun kültür ve medeniyet mirasına vurgu yaptı.

Anadolu’nun epey varlıklı bir kültür ve medeniyet mirasına sahip olduğuna dikkat çeken Bursa Millletvekili Osman Mesten, binlerce asırlık bir geçmişe ve farklı uygarlıklara kucak açan Anadolu Medeniyeti’nin sevgi, hürmet, müsamaha ve merhamet üzere yükseldiğini ve zenginleştiğini belirterek; “Türklerin Orta Asya’da başlayan medeniyet kurma seyahati Anadolu topraklarında İslam’la buluşarak doruk noktaya çıkmış ve asırları aşan entelektüel bir kültür mirası bırakmıştır. Bugün örnek teşkil ettiğini sandığımız Batı Medeniyeti’nin ilham kaynağı, İslam-Türk medeniyetinin ilim ve kültür geçmişidir. İlim ve Kültür alanında yapılan ihtilal niteliğindeki çalışmalar, Anadolu’nun temeli sevgi, merhamet, müsamaha olan maneviyat iklimiyle birleşerek İslam-Türk Medeniyeti’ne entelektüel tacını giydirmiş ve asırlar uzunluğu 3 kıtaya yayılan hakimiyet alanı sağlamıştır. Kuşkusuz İslam-Türk Medeniyeti’ne altın çağını yaşatan en değerli faktör, Aksiyon ruhudur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde atalarımızdan aldığımız mirası TÜRKİYE YÜZYILI projesiyle birleştirerek Türk-İslam dünyasını Büyük Türkiye liderliğinde oluşturulan birliklerle tek çatı altında buluşturmayı amaçlıyoruz. Gayemiz, Ülkemize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde tekrar altın çağını yaşatmaktır. Bu vesileyle bu hoş programı gerçekleştiren YOLCUTV grubuna teşekkür ediyorum” dedi.

Programda konuşma yapan 28.Dönem BPP Bursa Milletvekili Adayı İsmail Demir ise, Yolcu ile Dost Meclisi programının yöre gençlerinin vizyon ve misyonun geliştirilmesi, birebir vakitte birlik, beraberlik ve dayanışma hissinin güçlendirilmesi üzere çok değerli bir sorumluluğu yerine getirme çabası içerisinde olduğunu tabir ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

DAĞ-DER Genel Lideri İsmail Aydoğdu, Türk dünyası ortasındaki birlik ve beraberliğin sağlanmasının kıymetine vurgu yaparak; “Türkiye’nin kültür ve medeniyet mirası Türk Dünyası’nda birliği sağlayabilecek, ortak pahalar etrafında bir ortaya gelerek alternatif birlikler ve teşkilatlar kurabilecek esaslı bir maziye sahip. İnanıyorum ki, ülkemiz çok yakında TÜRKİYE YÜZYILI vizyonuyla yalnızca ulusal değil memleketler arası alanda da önder ülke olma misyonunu yerine getirecektir” dedi.

Gazeteci-Yazar Muharrem Karabulut ise, Bursa ve Türkiye’nin gelişmişlik seviyesini Bulgaristan vilayetleriyle karşılaştırarak, Bulgaristan’daki rastgele bir ilin Orhaneli kadar bile imkanlara sahip olmadığını, oradaki ömür standartlarının sanıldığının bilakis çok düşük olduğuna vurgu yaptı.

TSYD Bursa Şube Lideri ve İGF Kontrol Şurası Lideri Mehmet ALİ Ekmekçi ise, Bursa’nın 81 ilin büsbütün birlikte değerlendirildiğinde çok daha büyük bir potansiyeli olduğunu ancak son vakitler yaşadığı kimlik buhranı hasebiyle kendi gerçekliğinden uzaklaşarak bir çeşit yabancılaşma sürecine girdiğine dikkat çekti ve “Bursa’mız kültür ve medeniyet kodlarından yola çıkarak yine özgün kimliğine kavuşmasını, bilhassa Bursa’ya kimliğini veren en kıymetli faktörlerden birisi olan Bursaspor etrafında kenetlenerek kentimizin ekibini yine tepeye taşıyabilmeyi diliyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir