Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Yeni İstanbul Valisi Gaziantep’te veda çeşitlerinde

Yeni İstanbul Valisi Gaziantep’te veda çeşitlerinde

ateshaber ateshaber -
27 0

GAZİANTEP (İGFA) – Yeni görevlendirme ile birlikte Gaziantep’te veda ziyaretlerine başlayan yeni İstanbul Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Vali Gül, yaklaşık 5 yıl boyunca Gazi kent için başta eğitim ve spor alanında olmak üzere birlikte çalışmalar yürüten Diğer Fatma Şahin’e yaptığı veda ziyaretinde ortak çalışmanın İstanbul’da da sürmeye devam edeceği, iki kent ortasında irtibat ve bağın devam edeceği vurgulandı.

ŞAHİN: VALİMİZİN İSTANBUL’DA DA DENEYİMİYLE ÇOK ŞEY YAPACAĞINA İNANIYORUZ

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, hüzün ve sevincin tıpkı anda yaşandığını belirterek, “Davut Gül İstanbul’a yakıştı, İstanbul kazandı. İstanbul’da da deneyimiyle çok şey yapacağına inanıyoruz” dedi.

Yeni İstanbul Valisi Davut Gül ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Gaziantep’in adeta bir okul olduğunu belirterek şu kelamları kullandı:

“Bu kentte çok şey öğrendik. Bunun en değerlisi de Fatma Liderin dediği üzere Gaziantep Modeli, bir ortaya gelme modeli. Bundan herkes kazandı. Bu beş yıl içinde Gaziantep en büyük afetleriyle karşılaştı. Sarsıntıda ve pandemide ortak çalışıldı, en çabuk olağanlaşan, hayatın en çabuk olağana döndüğü kent Gaziantep. İnanıyorum ki Gaziantep Modeli ileriki yıllarda daha da gelişecek. Fatma Şahin ve takımına de çok teşekkür ediyorum. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi her imkanını Gazianteplilerin ve bu milletin yüzünün gülmesi için seferber etti. Çalışanları makinaları 24 saat çalıştı. Bu çalışma bir bakıma da devletin yüzünün ak olmasını sağlıyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir