Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. UYGUN Partili Vekil Akalın: Edirne’nin yaralarını saracağız

UYGUN Partili Vekil Akalın: Edirne’nin yaralarını saracağız

ateshaber ateshaber -
25 0

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Edirne’nin Keşan ilçesi başta olmak üzere güney kesiti ve kıyı bölgelerinde sağanak yağış sonrası sel oluştu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın selin Edirne’de kimi bölgelere büyük ziyanlar verdiğini söz ederek, “Sağanak yağış sonrası Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye, Erikli, Yayla, Danışment, Gökçetepe, köylerinde oluşan sel hem konutlara hem de vatandaşlarımızın tarım topraklarına büyük ziyan verdi. Can kaybının olmaması hepimizi çok sevindirdi. Artık yaralarımızı sarma vaktidir. Mağduriyetler bir an evvel giderilmelidir. Selin etkilediği bölgelerde süratlice hayatın olağana dönmesi için elimizden gelen ne varsa yapacak vatandaşlarımıza tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bilhassa bir yıllık emeğini kaybeden çiftçimizin ziyanının karşılanması ismine gerekli adımları da Türkiye Büyük Millet Meclisinde atacağız. Kıyı kesimde faaliyet gösteren ve işyerleri ziyana uğrayan işletmelerimizin ziyanlarının da AFAD ve KOSGEB iş birliği yapılarak hibe tekniğiyle karşılanması gerekiyor.Zarar tespit çalışmaları adil bir formda yapılmalı, canı yanan vatandaşların yaraları kredi dayanağıyla değil devletin gücüyle sarılmalıdır” diye konuştu.

Edirne için ikazların devam ettiğini söyleyen Akalın, “Bu yüzden vatandaşlarımız sel, ani su baskınları ve olumsuz durumlara karşı dikkatli olması gerekiyor. Selden etkilenen vatandaşlarımıza, çiftçilerimize, bölgemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir