Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Ulusal güreşçi Halil Çınar Avrupa ikincisi oldu

Ulusal güreşçi Halil Çınar Avrupa ikincisi oldu

ateshaber ateshaber -
24 0

KONYA (İGFA) – Torku Şeker Spor kulübü ulusal gruba iki sportmeni ile katıldı. Rakiplerini bir bir deviren Torku Şeker Spor’un başarılı güreşçisi Halil Çınar, 60 kilogramda Avrupa İkincisi olarak büyük bir gurur yaşattı.

Finalde Belaruslu Kiryl Valeuski ile mindere çıkan Halil Çınar, güçlü rakibine karşı üstünlük sağlayamadı. Gümüş madalya kazanan sporcuyu birinci tebrik eden Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay oldu.

60 kilogramda dereceye giren atletlere madalyalarını T.C. Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay ve Dünya Güreş Birliği (UWW) Avrupa İdare Konseyi Üyesi ve UWW Protokol Yöneticisi Lider Yakşi takdim etti.

Torku Şeker Spor’u temsil eden Ömer Altaş ise yarı finale yükseldi. Yarı finalde şansız formda elenen Altaş, 51 kilogramda bronz müsabasını da kaybederek turnuvayı 4.sırada tamamladı.

Milli ekip antrenörü olarak kafilede yer alan Torku Şeker Spor Güreş grubu antrenörü Soner Kabahati ise Grekoromen kategorisini 1 gümüş, 2 bronz ile tamamladıklarını belirterek, “1 atletimiz yarı finalde, 2 atletimiz çeyrek finalde elendiler. 45 kg’da Mehmet Hanifi Sarp ve 110 Kg’da Cemal Yusuf Bakır bronz madalya kazandı. Bizim için Ağustos ayındaki Dünya Şampiyonası için güzel bir hazırlık oldu. Gümüş madalya kazanan atletim Halil Çınar ile gururlandık.” dedi.

Para Badminton Ulusal grubu ile Kanada’daki turnuvada bulunan Torku Şeker Spor Kulubü Lideri Ahmet Bozdam ise Halil Çınar’ın Avrupa ikincisi olmasından ötürü memnun olduğunu, ilerde daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirterek, ulusal kafiledeki tüm atletleri gösterdikleri gayretten ötürü tebrik etti.

EN GÜZEL DERECE HALİL ÇINAR’DAN

Erkekler Grekoromen stil’de en düzgün dereceyi Torku Şeker Sporlu ulusal atlet Halil Çınar elde etti. 10 kategoride gayret edilen Tiran’daki karşılaşmalarda ulusal grup, 45 Kg’da Slovak rakibini 8-0 yenen Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nin ulusal güreşçisi Mehmet Hanifi Sarp ile bronz, 110 Kg’da Estonyalı rakibini 10-0 yenen İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ulusal sportmeni Cemal Yusuf Bakır ile de bronz madalyanın sahibi oldu. 51 Kg’da bronz karşılaşmasına çıkan Torku Şeker Sporlu ulusal güreşçi Ömer Altaş ise Gürcistanlı sportmen Koba Karumidze’ye 8-0 mağlup oldu.

GÜRCİSTAN 1., TÜRKİYE 5.SIRADA YER ALDI

Erkekler Grekoromen müsabalarında ülke sıralamasında ise 3 altın, 3 gümüş, 2 bronz madalya ile Gürcistan 185 puanla birinci, 1 altın, 5 bronz madalya ile Azerbaycan 118 puanla ikinci ve 1 altın, 4 bronz madalya kazanan Ermenistan ise 115 puanla üçüncü oldu. 1 gümüş madalya, 2 bronz madalya kazanan Türkiye ise 80 puan ile 5.sırada yer aldı.
U 17 Yıldızlar Avrupa Şampiyonası, Bayanlar Hür ve Erkekler Özgür Güreş müsabaları ile 18 Haziran’da sona erecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir