Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa İnegöl’de ‘Mahalle Buluşmaları’ Süleymaniye’den başladı

Bursa İnegöl’de ‘Mahalle Buluşmaları’ Süleymaniye’den başladı

ateshaber ateshaber -
27 0

BURSA (İGFA) – İnegöl idaresine halkı da dahil ederek iştirakçi bir idare hali oluşturma ismine adımlar atan lokal belediye, bu kapsamda vatandaşın fikirlerine direkt ulaşabilmek ismine yaz periyotlarında Mahalle Buluşmaları gerçekleştiriyor.

2019 yılında başlayan klâsik Mahalle Buluşmaları kapsamında, yaz mevsimine girilmesiyle birlikte bu yılın birinci programı Süleymaniye Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Mahalle Muhtarlığı ardında bulunan parkta hazırlanan alanda, İnegöl Belediye Lideri Alper Taban mahalle sakinleriyle bir ortaya geldi.

Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilmesi planlanan buluşmada, Lider Taban, gerçekleştirilen buluşmada vatandaşların talep, istek ve şikayetleri dinlendi.

Amaçlarının istişare ve vatandaşları dinlemek olduğuna vurgu yapan Lider Taban, “Bunu biraz daha yaz devriyle bir arada yapmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz mahallelerde büyüğümüzü dinliyoruz, küçüğümüzü dinliyoruz, 7’den 77’ye herkese kulak veriyoruz. Çocuklarımızı da dinliyoruz. Onlar tahminen de birçok şeye büyüklerden daha kolay erişiyorlar günümüzde. İnternetten, toplumsal medyadan, WhatsApp üzerinden, muhtarımız aracılığıyla, bazen sizlerden gelen bilgiler var biz bunların bütününü dijital ortamda topluyoruz. Lakin bunlarla ilgili yaptıklarımız var, eksik kaldıklarımız var, yapmak istediklerimiz var. Ben öncelikle huzurlarınızda muhtarımıza teşekkür ediyorum. Tüm eksik ve aksakları bizlere ulaştırıyor. Yeniden partimizin çok bedelli yöneticileri, meclis üyesi, mahalle temsilcisi var… Her birine çok teşekkür ediyorum. Onlar da sistemli olarak derslerine çalışıyorlar” diye konuştu.

“153 SİSTEMİMİZİ KULLANIN”

İnegöl’ün süratli gelişimine de değinen Lider Taban, “Bugün baktığınızda karşımızda kocaman bir kent, vilayet konumunda bir İnegöl var. Her gün yeni yeni inşaatların yapıldığı, yeni yeni tesislerin, iş yerlerinin yapıldığı bir kent var burada. Bu minvalde elbette ki meseleleriyle da büyüyen bir kent var. Münasebetiyle bu yaşadığımız muhitlerde sizlerin tespit ettiği meseleleri bizlere bildirdiğinizde, en azından biz haberdar olmadığımız bir husus varsa onun üzerine ağırlaşmaya çalışıyoruz. O yüzden benim sizlerden ricam, gördüğünüz problemleri bizlere aktarın. Kurduğumuz hoş bir sistem var, 153 sistemi. Bunları herkesin kullanmasını dilek ediyoruz. Günün 24 saati aradığınızda karşınızda bir muhatabınız var. Bu tarafıyla lütfen bu sistemi çalıştırın, mesajlarınızı bizimle paylaşın” diye konuştu.

Daha sonra mikrofon vatandaşlar uzatıldı. Programa katılan vatandaşlar problemlerini, istek ve şikayetlerini, bu meselelere ait tahlil tekliflerini Lider Taban ve takımına iletti. Belediye Lideri Alper Taban da iletilen meselelerle alakalı vatandaşı bilgilendirerek talepleri not aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir