Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. TÜRSAB Trakya BTK Semadirek Adası’na Fam Trip düzenledi

TÜRSAB Trakya BTK Semadirek Adası’na Fam Trip düzenledi

ateshaber ateshaber -
27 0

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Yakın bölgedeki yeni destinasyonlar yaratmak, seyahat acentalarına yeni bir eser sunmak ve ekonomik olarak yeni cinsler düzenlemek maksadıyla yapılan tertibe TÜRSAB Trakya Bölge Lideri Hükümran Aydın, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ataşesi Dimitra Bampali, TÜRSAB Trakya BTK İdare Konseyi üyesi Erdinç Nişikli, Bölge acentalarımızdan İsmail Yar, Turizm Mecmua Müellifi Rana Korgül, Tempo Travel Mecmuası Genel Yayın Direktörü Senem Bal Ay ve influencer olarak Serkan Ennaç, Kubilay Sakarya ve Fulya Sezen katıldı.

Üç gün süren tertipte Samothraki adasının arkeolojik alanları, Büyük İlahlar Tapınağı müzeleri, yürüyüş yolları, plajları(Pachia Ammos), şelaleleri (Gria Vathra) ve eski kent merkezi Chora ziyaret edildi. Gastronomik olarak adada bulunanrestaurantlarda adaya mahsus lezzetleri de deneyimleyen takım bilhassa deniz eserleri ve adanın meşhur keçi etini çok beğendiklerini söz ettiler. Şelaleleriyle ünlü adada dar patikalarda yürüyüşü ve therma bölgesindeki büsbütün bakir ormanlarda tabiat yürüyüşünü deneyimleyen takım oksijeni bol olan bu bölgeyi hayli beğendiler.

2 Gece 3 Gün süren tertipten sonra konuşan TÜRSAB Trakya BTK Lideri Hâkim Aydın;

“Samothraki adasını tam manasıyla yaşadık, karış karış gezdik. Bununla da yetinmeyip adanın 360 derece etrafını de botla gezip görme fırsatı bulduk. Lezzetli yemeklerini tadıp, otelleri ve başka turizm alanları ile alakalı bilgi aldık. TÜRSAB Trakya BTK olarak İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ofisiyle birlikte ortaklaşa planladığımız bu tertipteki emelimiz adayı turizm profesyonelleri olan üyelerimize tanıtarak kesimimize yeni destinasyonlar yaratmak ve çeşit çeşitliliğini arttırmaktı. Bu gayemize da ulaştığımızı düşünüyorum.

Samothraki adası bilhassa Trakya Bölgesine çok yakın bir destinasyon. Yaklaşık iki saatlik bir seyahatten sonra Alexandroupoli (Dedeağaç) Limanına ulaşabiliyorsunuz. Buradan adaya hareket eden feribotla da yaklaşık iki saatlik bir deniz seyahati sonrası adaya ayak basabilirsiniz. Gerek konaklama gerekse yeme içme açısından fiyatları epeyce uygun bulduk. En kısa vakitte bizler de bölge acentelerimiz ile birlikte Samothraki Cinslerimize başlayacak ve çeşitlerimizi bölge halkımıza sunacağız.

Organizasyon boyunca bizleri adada bonkörce ağırlayan, bir dediğimizi iki etmeyen Samothraki Belediye Lideri Sayın Galatumos Nikolaos’a, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ataşesi Sayın Dimitra Bampali’ye, ada halkına, Restaurant ve otel sahiplerine, bizimle seyahat edip adayı ve info tipimizi deneyimleyen, tüm bunların binlerce şahsa ulaşmasına vesile olan gazeteci Rana Korgül, Tempo Travel Genel Yayın Direktörü Senem Bal Ay, birbirinden değerli influencer dostlarımız Serkan Ennaç, Kubilay Sakarya ve Fulya Sezen bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Çok yeterli ve çok sıcak bir misafirperverlikle bizleri ağırladılar. TÜRSAB olarak üyelerimize takviye vermeye, pastayı büyütüp yeni destinasyonlar peşinde koşmaya ve yeni bölgeleri keşfetmek için info seyahatleri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir