Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Türk Belediyeler Birliği’nden eşzamanlı itfaiyecilik eğitimi

Türk Belediyeler Birliği’nden eşzamanlı itfaiyecilik eğitimi

ateshaber ateshaber -
22 0

ANKARA (İGFA) – Türkiye’nin bin 391 belediyesinin çatı kuruluşu olan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından kıymetli bir eğitim programı daha hayata geçti.

“Belediye Akademisi” bünyesinde 2010 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl kapsamı genişletilen “İtfaiye Çalışanı Mesleksel Eğitimi” programı; Kocaeli, Ordu, Balıkesir, Konya ve Bursa’da eşzamanlı olarak başlatıldı. 5 vilayetten büyükşehir belediyelerin iş birliğiyle düzenlenen eğitim programı kapsamında itfaiyeciler, 4 haftalık güçlü bir eğitimin akabinde “kahramanlık kampını” tamamlamaya çalışacak.

CAN KURTARMAYA HAZIRLANIYORLAR

İtfaiye araçlarının kullanımı, ekipman cinsleri, acil müdahale metotları üzere birçok mesleksel bilgi ve marifet kazandırılan eğitim programı 4 hafta boyunca devam edecek. Kamp müddetince itfaiyeciler, teorik eğitimin yanı sıra parkurlarda afetlerin şiddetli kurallarına da hazırlanacak.

Dünyanın sayılı ülkelerinde bulunan parkurlarda eğitilen itfaiyeciler, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 vilayette büyük bir yıkım meydana getiren Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde de misyon almış ve çok sayıda can kurtarmıştı.

2010 yılından bu yana periyodik olarak verilen eğitim programlarında şimdiye kadar çeşitli kentlerden katılan 2 bin işçi teorik ve uygulamalı eğitim aldı. Ayrıyeten, 10 farklı ülkeden 156 itfaiye işçisine de “İtfaiye Çalışanı Mesleksel Eğitimi” verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir