Ateş haber hep yanınızda

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. Tüm dünyadan önce Türkiye’de: Fujifilm X-S20 satışa çıktı!

Tüm dünyadan önce Türkiye’de: Fujifilm X-S20 satışa çıktı!

ateshaber ateshaber -
24 0

Profesyonel kamera dendiğinde akla gelen ilk firma olan Fujifilm, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Ülkemizde de hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunan şirket, son olarak karşımıza X-H2s modeliyle çıkmıştı. Şimdi ise Fujifilm X-S20 tüm dünyadan önce Türkiye’de satışa çıktı. İşte ayrıntılar…

Fujifilm X-S20 Türkiye satış fiyatı

Fotoğraf tutkunları tarafından bir süredir merakla beklenen Fujifilm X-S20, Türkiye’deki kullanıcılara sürpriz olarak tüm dünyadan önce burada satışa çıktı. Pek çok iyileştirme ve yeni özellikle gelen bu model, hem fotoğraf hem de video konusundaki yetenekleriyle dikkat çekmeyi de başardı.

Fujifilm X-S20’nin Türkiye satış fiyatına baktığımızda ise 29.999 TL’lik bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Her ne kadar bu ilk bakışta yüksek görünse de piyasadaki rakiplerine kıyasla oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Buraya tıklayarak Fujifilm’in sitesine gidebilir ve ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Elbette ki bunun sadece gövde için olduğunu belirtmekte fayda var. Lens ve diğer materyalleri de eklemek istiyorsanız bu fiyat ciddi oranda değişebilir. Ya da mevcut elinizdeki ekipmanları da X-S20 ile kullanabilirsiniz. Peki bu kameranın 29.999 TL etmesine neden olan o özellikler ve kullanım alanları neler?

Fujifilm X-S20’nin özellikleri neler?

Teknik özelliklerine baktığımızda Fujifilm X-S20’nin arkadan aydınlatmalı “X-Trans CMOS 4” sensör ile karşımıza çıktığını görüyoruz. Söz konusu sensörü X-Processor 4’ün işlem hızının iki katını sunan X-Processor 5 ile destekleyen şirket, bu sayede 26,1 Megapiksel çözünürlüğe sahip kelimenin tam anlamıyla “cam” gibi görüntüler sunmayı başarıyor.

Sensörde kullanılan arkadan aydınlatmalı tasarım, kumlanma olarak da bilinen gren sorunun en aza indirirken görüntü kalitesini artırıyor. X-Processor 5 ise fotoğrafları işlerken yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor. Bu sayede Fujifilm X-S20, yüz ve göz takibinin yanı sıra, hayvanları, kara ve hava araçlarını algılayıp buna göre takip yapabiliyor. Bu özellik, fotoğrafçıların odağı doğru bir şekilde ayarlamasını sağlayarak, kompozisyon ve yaratıcılığa konsantre olmalarını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda pek çok mod bu ürünle beraber geliyor. Onlardan bazıları ise şu şekilde:

 • Kameranın bulunduğu ortam için en iyi çekim ayarlarını otomatik yaptığı “Auto Modu”.
 • Vlog çekerken kamera ayarlarını yapmayı kolaylaştıran yeni “Vlog Modu”.
 • Kutu açılışı gibi ürün videoları çekerken, odak sorununu ortadan kaldıran “Ürün Önceliği Modu”.
 • Daha sinematik bir görüntü elde edilmesini sağlamak için “Arka Plan Bulanıklığı Modu”.
 • Gelişen mobiliteye ayak uydurmak için akıllı telefonunuzu da profesyonel işlerinize dahil eden “FUJIFILM X-App Desteği”
 • Online toplantılarda en iyi görüntü kalitesini elde etmek için “Webcam Desteği”

Aynı zamanda pek çok farklı eklenti ile bu ürünü olduğundan çok daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Uzun süren çekimler için soğutucu fan kullanabilir, mikrofon ve kulaklık gibi eklentiler için 3.5mm jak girişinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir