Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Triatlon şampiyonası nefes kesti

Triatlon şampiyonası nefes kesti

ateshaber ateshaber -
27 0

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde 10-12 Haziran tarihlerinde Ordu’da triatlon yarışlarının 4’üncüsü başladı. Triatlon sporunun Ordu’da ve ülke genelinde geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan ve bu çerçevede 3 yıldır düzenlediği tertiplerle triatletleri kentte ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da dördüncüsü düzenlenen “2023 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Türkiye Şampiyonası” yarışlarına mesken sahipliği yapıyor.

Türkiye genelinde her yaş kümesinden 17 vilayetten 400’ün üzerinde atletin iştirakiyle gerçekleşecek olan yarışlarda sportmenler yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarında arkası gerisine gayret veriyor.

Altınordu kıyısında Tayfun Gürsoy Parkı’nda gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek olan yarışların startını Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya birlikte verdi.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU SPORSEVERLERİN ÇOK BEĞENDİĞİ VE HALKIN DA SPORA ÇOK YAKIN OLDUĞU BİR İL”

Triatlon yarışlarının startını veren Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun tarihi günlerden birisini yaşadığını söz etti.

Başkan Güler açıklamalarında şu görüşlere yer verdi:

İlk yarışın akabinde açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu bugün hoş ve tarihi günlerinden birini yaşıyor. Bin 500 iştirakçi ve 400 sportmen ile triatlon yarışları başladı. Bu yarışlar, yüzme, koşu ve bisiklet ile oluyor, çok değerli bir yarış zira 3 farklı alanda atletlerin güç ve kabiliyetlerini gösterdikleri müsabaka. Hoş bir müsabaka olacak, Ordu’yu da özel olarak seçtiler. Biz de Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmalara konut sahipliği yaptığımız için memnunuz. Ordu sporseverlerin çok beğendiği ve halkın da spora çok yakın olduğu bir vilayet, hasebiyle burada bütün alanlarda spor yapıyoruz. Buna hem tabiatımız müsait hem halkımız çok olumlu ve atlet bir kent. Bu bakımdan tesislerimizi tam manasıyla yaptık, yayla ve şelalelerimiz bunu destekliyor, bunların yanında tüm spor alanlarında ağır bir çalışma var” dedi.

FEDERASYON LİDERİ YALÇINKAYA: “ORDU’DA MEMLEKETLER ARASI TERTİP GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Triatlon Federasyon Lideri Bayram Yalçınkaya, Ordu’nun bu spora çok uygun bir bölgede olduğunu söyledi. Pandemi sürecinde, Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in takviyesi ile Ordu’da tertip yaptıklarını söyleyen Yalçınkaya, “O günden bu yana 4’üncüsünü yapıyoruz, hoş bir tertip oluyor. Şu anda birinci startları verdik, bugün ve yarın 400’ün üzerinde sportmen katılacak. Ordu’da memleketler arası tertip gerçekleştirmek istiyoruz” sözlerine yer verdi.

TRİATLETLER’DEN TEŞEKKÜR

Duygu ve niyetlerini paylaşan triatletler çok hoş bir yarış geçirdiklerini vurguladı. Ordu’daki parkura hayran kaldıklarını da belirten sportmenler eksiksiz gerçekleştirilen tertip için Lider Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir