Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. TOFAŞ’ın menajeri Öngören: İleriye umutla bakıyoruz

TOFAŞ’ın menajeri Öngören: İleriye umutla bakıyoruz

ateshaber ateshaber -
35 0

BURSA (İGFA) – 2022-2023 Dönemini play-off çeyrek finaliyle noktalayan TOFAŞ’ta Genel Menajer Tolga Öngören, Bein Sports’ta yaptığı dönem değerlendirmesinde, önümüzdeki dönemde en değerli maksatlarının Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final 4 yapmak olacağını söyledi.

TOFAŞ Spor Kulübü’nün vizyonunda ebediyen gençlerin olduğuna vurgu yapan Öngören, Orhun Ene’nin kadronun başına geçmesi; Milton Doyle ve Brady Manek’in gruba katılmasıyla birlikte hoş bir dönem sonu yaşadıklarını kaydetti.

Play-off kısmında Tolga Geçim ve Berke Büyüktunel’in sakatlıklarının kendilerini etkilediğini söz eden Öngören, “TOFAŞ Spor Kulübü’nün vizyonunda ebediyen gençler var. Yıllardır biz elimizden geldiğince genç oyunculara yer açmak, onları ekibimize ve Türk basketboluna kazandırmak istiyoruz. Bu döneme da aslında tıpkı amaçlarla başladık. Döneme farklı bir teknik grupla başlamıştık. Bazen sonuçlardan bağımsız olarak taşlar yerine oturmayabiliyor. Bu süreçte zorlandık. Aldığımız yenilgilerden sonra da birliktelik her tarafa ziyan vermeye başlayınca ‘bu düzgün yahut makus olmamızla ilgili bir mevzu değil’ bazen kimya uymayabiliyor, Koç değişikliğine giderek bizim için çok kıymetli bir Koç olan Orhun Ene’yi tekrar kulübümüze dahil ettik. Esasen kendisinin buradan ayrılmasını hiç istememiştik açıkçası. Kulübün yöneticileri olarak Orhun Ene’nin tekrar vazifeye başlamasıyla kadromuzun bu biçimde bir tepki göstereceğini bekliyorduk. Orhun’un bize çok uyacağını, ekibi çok âlâ tahlil edip oyuncuları en yeterli yerlerde en yeterli halde kullanacağını.. Takımımıza son eklediğimiz Milton Doyle ve Brady Manek ile bir arada hoş bir dönem sonu yaşadık. Aldığımız play-off sonucunu daha yeterli oynayabilirdik. Tolga Geçim ve Berke Büyüktunel’in sakatlıkları bu kısımda bizi etkiledi” diye konuştu.

Öte yandan sportif manada Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde daha üst gitmek istediklerini belirterek, “Bursalı basketbol severler bu dönem en makûs günümüzde bile bize çok dayanak oldular. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sporda kazanmak kaybetmek var lakin bence âlâ bir dönem geçirdik. Sonuna baktığımızda Türk basketbolu 3 tane çok kıymetli oyuncu kazandı. Daha da uygun olacaklar. İleriye umutla bakıyoruz. Bu oyuncular odaklı bir yapı kuracağız. Hem Türkiye liginde, hem Şampiyonlar Ligi’nde yarışmacı olacağız” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir