Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa’da öğrencilere süt tüketimine eğlenceli teşvik

Bursa’da öğrencilere süt tüketimine eğlenceli teşvik

ateshaber ateshaber -
29 0

BURSA (İGFA) – Her yaştaki beşere süt içme alışkanlığı kazandırmak, süt tüketimi artırmak, süt ve süt eserlerinin besin pahası konusunda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak emeliyle her yıl 1 Haziran’da kutlanan Dünya Süt Günü münasebetiyle Bursa Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından aktiflik düzenlendi.

Hülya Şahnaoğlu Okulu öğrencileri, Vilayet Müdürlüğü’nce hazırlanan süt günü broşürlerini renklendirirken, maskot Camo’dan süt sağarak doyasıya eğlendiler.

Öğrencilere, besinsel açıdan eksiksiz ve vazgeçilmez besin olarak nitelendirilen sütün insan sıhhati açısından büyük kıymet taşıdığını anlatan Bursa Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, “Zihnimiz yeterli çalışsın istiyorsak, sıhhatle büyümek istiyorsak, bedenimiz hoş gelişsin istiyorsak kesinlikle süt içmeliyiz. Kimilerimizin süte alerjisi olabilir anne babalarınız buna dikkat ediyordur. Yoğurt, peynir tereyağı üzere süt eserlerini de gereksinimimiz kadar her gün tüketmeliyiz. Süt ve süt eserlerini tüketirken saklama şartlarına da dikkat etmeli kesinlikle serin yerde koruma etmeliyiz” dedi.

Etkinliklerde tüm öğrecilere süt dağıtılarak daima birlikte içtiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir