Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Titanik’i görmek isteyen turistler hayatını kaybetti!

Titanik’i görmek isteyen turistler hayatını kaybetti!

ateshaber ateshaber -
23 0

Kişi başı 250 bin dolar karşılığında Titanik’in enkazına gezi düzenleyen bir denizaltı, yolculuk esnasında Titanik ile aynı kaderi yaşadı. Son günlerde kayıp Titan denizaltısı olarak sosyal medyada gündem olan geziye ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Beş büyük enkaz parçası bulan ABD Sahil Güvenliği, turistlerin hayatını kaybetmiş olabileceğini söyledi.

Titanik denizaltı seferi hayatlarına mal olmuş olabilir

Geçtiğimiz gün başlatılan aramalar sonucunda önemli bulgulara rastlandı. İlk dikkate değer keşif, basınçlı gövdenin dışında bulunan denizaltı burnunun kurtarılması oldu. Bu enkaz parçası, gerçek bir felaket yaşanmış olabileceğini gösterdi.

Kısa bir süre sonra ise arama ekipleri, basınçlı gövdenin büyük bir kısmını içeren bir enkaza daha rastladı. Toplamda beş büyük enkaz bulduklarını söyleyen ABD Sahil Güvenliği, denizaltındaki turistlerin ölmüş olma olasılığının bir hayli yüksek olduğunu dile getirdi.

Soruşturma bir yandan devam ediyor. Yetkililer enkazı analiz etmek ve trajik olaya ışık tutabilecek mevcut bilgileri toplamak için çalışıyor. Enkaz alanı tam olarak haritalandırılırken, arama ve kurtarma operasyonunun da devam etmesi bekleniyor.

ABD Sahil Güvenlik ekipleri aramalara Perşembe günü başladı. Titan isimli denizaltının parçaları ise Titanik’in burun kısmından 488 metre uzakta bulundu.

Suya iniş ve çıkış da dahil olmak üzere geminin enkazına tam bir dalışın yaklaşık sekiz saat sürmesi bekleniyordu. Ancak Titanik’in yakınlarındayken kontrol kaybedildi ve ekibin oksijen seviyesi sıfırlandı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir