Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. The Walking Dead hayranları buraya: IMDb’ye göre dizinin en iyi bölümleri!

The Walking Dead hayranları buraya: IMDb’ye göre dizinin en iyi bölümleri!

ateshaber ateshaber -
25 0

2010 yılında sinama dünyasına giriş yapan zombi konulu The Walking Dead, şu anda günümüzün en popüler diziler arasında yer alıyor. Öyle ki 11 sezonuyla seyircilere uzun soluklu bir seyir keyfi yaşatıyor ve günümüzde büyük bir hayran kitlesine sahip. Bizler de bu içeriğimizde IMDb platformunda yüz binlerce seyirci tarafından verilen oylara göre The Walking Dead dizisinin en iyi bölümlerini sizler için sıraladık.

İşte The Walking Dead dizisinin en iyi bölümleri!

Greg Nicotero’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Walking Dead, zombi kıyameti sonrası hayatta kalan insanların mücadelesini anlatan bir dizidir. Rick Grimes adında bir şerif yardımcısının uyanmasıyla başlayan dizi, ilerledikçe daha da heyecanlı hale gelir. O halde The Walking Dead dizisinin en iyi bölümlerine geçelim. İçerikte spoiler olduğunu şimdiden belirtelim.

1. Çok Geç (4. sezon; 8. bölüm)

Vali, yeni topluluğunu, hapishaneyi ele geçirmenin ve gerektiğinde güç kullanmanın en iyi çözüm olduğuna ikna eder. Vali ve ekibi hapishaneye gelir. Herschel ile Michonne’u tutsak olarak getirirler ve Rick’e güneş batmadan önce hapishaneden ayrılmalarını söylerler.

Rick, birlikte, barış içinde yaşabileceklerini söyler. Vali, kabul etmiş gibi yaparken ani bir hareketle Hershel’ı öldürür. Ardından iki grup arasında çatışma başlar ve her iki taraftan da büyük kayıplar verilir. Rick ve Vali yumruk yumruğa kavga ederken, Michonne onun arkasından gelir ve kılıcı sırtına saplar.

Bölüm sonuna doğru ise Lilly, ölmek üzere olan Vali’nin kafasına sıkar. Tüm bu çatışmaların ardından Rick ve grubu kazanan olur çıkar ancak Hapishane artık kullanılamaz haldedir. Savaş sonrasında dağılan grup, ilerleyen bölümlerde yeniden bir araya gelir.

2. Sığınak Yok (5. sezon; 1. bölüm)

Hapishane saldırısından sonra parça parça dağılan grup, Terminus adında yaşanabilir bir topluluğun olduğunu öğrenir ve herkes bu yola koyulur. Yolculuk sırasında herkes birbiriyle karşılaşır ve böylelikle grup tekrardan bir araya gelir.

Grup, Terminus’a gittiklerine güzel şekilde karşılanır. Ancak buranın, kendisini bir sığınak olarak tanıtan ama aslında insanları yiyen bir grup olduğu ortaya çıkar. Bunu öğrenen Rick ve grubu, buradan ayrılmaya çalışırken tren garına hapsedilir.

Ardından Carol, Terminus’un sınırından içeriye doğru bir havai fişek patlatır ve büyük bir patlama olur. İçeriye aylaklar girer ve bir karmaşa yaşanır. İçeride hapsedilen Rick ve grubu ise bunu fırsat bilerek tren garından kurtulur ve Terminus’taki herkesi öldürürler.

3. Çıkış Yok (6. sezon; 9. bölüm)

Bölüm, Alexandria çevresindeki duvarların yıkılması sonucu oluşan büyük bir tehdit ile başlar. Zombi sürüsü, topluluğun içine dalar ve panik başlar. Rick, Carl, Michonne, Daryl ve diğer grup üyeleri, Alexandria’yı savunmak ve sürüyü durdurmak için birlikte çalışmaya başlar.

Rick, Jessie’nin oğlu Sam, Ron ve Gabriel ile birlikte evlerinden kaçmaya çalışırken zorlu bir mücadele verir. Sam, korku içinde çığlıklar atmaya başlar ve bu da çevredeki zombilerin dikkatini çeker. Zombiler, Jessie’yi ve Ron’u yakalar ve onları yemeye başlar.

Bu sırada, Alexandria’ya yardım etmek için gelmiş olan Daryl, Sasha ve Abraham, aylak sürüsünü durdurmak ve Alexandria’yı korumak için mücadeleye katılır. Bu sırada, Carl, gözüne isabet eden bir kurşunla yaralanır ve Rick, onu hayatta tutabilmek için yoğun bir çaba sarf eder.

Öte yandan, Glenn ve Enid, Nicholas’ın intihar ettiği olaydan sonra Alexandria’ya dönüş yolunda büyük bir zombi sürüsüyle karşılaşırlar. Glenn, Enid’i güvende tutmak için çaba sarf eder ve ikisi birlikte sürüden kaçmaya çalışır.

Sonunda, Rick ve diğer grup üyeleri, sürüyü durdurmayı başarır ve Alexandria tekrar güvende olur. Carl’ın yaraları tedavi edilir ve hayatta kalır. Ancak bir gözünü kaybeder. Glenn ve Enid ise sağ salim geri döner.

4. İçindeki Katil (3. sezon; 4. bölüm)

Bölüm, Rick’in grubunun hapishaneye yerleşmesi ve yeni bir yaşam kurmaya çalışmasıyla başlar. Grup, hapishaneyi keşfeder ve buranın güvenli bir sığınak olduğunu anlar. Ve burayı kendilerine bir ev haline getirmeye başlarlar.

Ancak, bu bölümdeki ana olay, Carol’ın kaybolması ve Lori’nin beklenmedik bir şekilde zor bir doğum yapmasıdır. Lori, karın ağrıları başladığında Maggie ve Carl, onu, doğum yapmak üzere bir hücreye götürür.

Doğum sırasında Lori’nin hayatı tehlikeye girer ve Carl, annesini ve kardeşini korumak için zor bir karar vermek zorunda kalır. Carl, doğum sırasında ağır bir kanama geçiren Lori’yi, zombilere yem etmemek için tek bir kurşunla öldürür.

5. Fırtına Öncesi (9. sezon; 15. bölüm)

Alexandria, Krallık ve Hilltop gibi bir topluluk olan Fısıldayanlar, Rick ve grubu için bir tehdit haline gelir. Zombilere benzer şekilde zombi derileri giyerek onlara yön vermeye çalışan Fısıldayanlar, bunu bir strateji olarak kullanır.

Fısıldayanlar’ın lideri Alpha, bir zombi sürüsünü Alexandria’ya yollar ve açık açık tehdit eder. Ardından grup liderini çağırır onlara, kendileri ile barış içinde yaşamaları için teklifte bulunur. Asıl amacı barış yapmak olmayan Fısıldayanlar, Rick’in grubundan birkaç kişiyi yakalar ve kafalarını keserek, onlara sergileler. Bu kişiler arasında Enid, Jesus, Tara ve Henry de bulunuyordu.

The Walking Dead dizisinin en iyi bölümlerinin devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir