Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Şükür kavuşturana: Spotify masaüstü yıllar sonra güncelleme alacak!

Şükür kavuşturana: Spotify masaüstü yıllar sonra güncelleme alacak!

ateshaber ateshaber -
22 0

Aradan çok yıllar geçti. Eski aşklar tekrar alevlendi ve belki de Spotify üzerinden atılan şarkılar ile tekrar başladı. Ama Spotify masaüstü uygulaması bir türlü güncellenmedi. Üstelik dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamalarından birinden bahsediyoruz. Fakat bu hasret sonunda bitiyor. Spotify masaüstü uygulaması yıllar sonra yeni bir güncelleme alıyor. İşte detaylar…

Spotify masaüstü yıllar sonra yeni bir güncellemeye kavuşuyor!

Yeni gelecek güncelleme ile kullanıcı dostu olma hedefi sürdürülüyor. Bu kapsamda Spotify masaüstü uygulamasında bir dizi yenilik hareketi gösterecek. Ancak korkmayın eski Spotify alışkanlıklarınızı kaybetmeyeceksiniz. Aslında her şey alıştığınız düzende olacak ancak daha kullanışlı bir şekilde.

Öncelikle Spotify masaüstü uygulaması 2 pencere şeklinde oluşuyor. Yani uygulama ana ekranda 2’ye bölünmüş vaziyette. Sağ tarafınızda çalma listeleriniz, ana sayfa ve ara butonları yer almakta. Sol taraftaki bölümde ise çalma listelerinin içeriklerini ve sanatçıları görebilmektesiniz. Bu arayüz de aslında kullanması ve alışması basit bir arayüz modeli. Ancak bir müzik uygulamasında bir sonraki parça, çalma listesi vb. seçenekleri de görmek sizin için oldukça kolay olacak.

Bu kapsamda yapılan güncellemede artık 3 bölmeli bir tasarım sizi karşılayacak. Sol taraf aslında yine alıştığınız düzende çalma listeleri, ana sayfa ve ara butonlarını kapsayacak. Ancak bu bölme genişletildi ve daha sivri hatlara sahip oldu. Bu sayede çalma listeleri arasında gezinirken başınız dönmeyecek. Bunun yanında ara butonuna tıkladığınızda artık arama çubuğu da sol sekmede açılacak.

Böylece bir şarkı ararken o an dinlediğiniz çalma listesi kapanmayacak. Çünkü çalma listelerinizin içeriklerini orta kısımdaki sekmeden göreceksiniz. Son olarak sağ tarafta yer alan 3. sekmeye geldiğimizdeyse bu sekmeyi ister açık ister kapalı tutabileceğinizi söyleyerek başlayalım. En sağ tarafta konumlanan 3. sekmede sizin için önerilen ve o an dinlediğiniz parçaya benzer parçaları görebileceksiniz. Bu sayede yeni müzikler keşfetmek sizin için daha kolay bir hal alacak.

Peki siz Spotify masaüstü uygulamasının alacağı yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Daha fazlası için ShiftDelete.Net YouTube kanalını takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir