Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Soğanlı Vadisi turistleri bekliyor

Soğanlı Vadisi turistleri bekliyor

ateshaber ateshaber -
30 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Her taraftan tarih fışkıran bir açık hava müzesi pozisyonunda olan Kayseri’de turizmin çabucak her tipine rastlanıldığına vurgu yapan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bu bölgelerden en değerlisi Soğanlı Vadisi’ne dikkat çekti.

Başkan Büyükkılıç, yaz ayının yüzünü göstermesiyle birlikte, yerli ve yabancı turistleri, tarihi hoşluğuyla, coğrafyasıyla çok hoş bir turizm potansiyeline sahip Soğanlı Vadisi’ne davet ederek, “Kuş sesleri eşliğinde güneşin doğuşunu izlemek, kusursuz peri bacaları görünümü ve sıcak hava balonlarının eşsiz buluşmasını görmek için sizleri Soğanlı Vadisi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de Soğanlı Vadisi’nin yanı sıra Erciyes Kayak Merkezi ve Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Kapuzbaşı Şelalesi, Koramaz Vadisi, Aladağlar-Hacer Ormanları, Kültepe Kaniş-Karum, Kayseri Kalesi, medrese ve müzeler, Cumhuriyet Meydanı, Kapalı Çarşı ve tarihi mescitler üzere tarihi ve doğal hoşluklardan kaynaklı çok çeşitli gastronomi ve kültür kıymetleri olduğunu söz etti.

Büyükkılıç, bacasız sanayi olarak nitelendirilen ve kentlerin gelişmesinde kıymetli bir rol üstlenen turizmden elde edilen faydayı daha da arttırmak niyetinde olduklarını ve bu manada mahallî idareler olarak üzerlerine düşenin fazlasını gerçekleştirmek uğraşını gösterdiklerini kelamlarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir