Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sivaslı LGS birincileri Lider Alim’le buluştu

Sivaslı LGS birincileri Lider Alim’le buluştu

ateshaber ateshaber -
33 0

SİVAS (İGFA) – 4 Haziran’da gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihan sonuçları açıklandı. Sivas’ta imtihana giren Şarkışla Anafartalar Ortaokulu’ndan Eylül İrem Öztürk, Kangal Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Ahmet Efe Çelik, AYÇ Okulu’ndan Haktan Toraman, MBA Okulu’ndan Meryem Elciyar ve Suşehri Atatürk Ortaokulu’ndan Zeynep Azra İşler 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Tüm soruları yanlışsız cevaplayarak kente büyük bir gurur yaşatan öğrencileri makamında konuk eden Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım; öğrenciler ile birlikte öğretmen ve ailelerini kutladı.

Ziyarette konuşan Lider Alım; “Biz şuna inanıyoruz, 10 yıl sonra 15 yıl sonra Belediye Lideri, Vali, Kaymakam, Milletvekili, Bakan, Cumhurbaşkanı olarak sizin sisteme girdiğiniz devirdeki Türkiye çok çok daha güçlü olacak. Zira şu anda çok yeterli imkânlarla yetişiyorsunuz, siz de bunların farkındasınız. Ülkemiz sizlerle birlikte çok daha güçlü olacak aslında… Bize düşen de sizleri desteklemek, sizlerin yolunu açmak, sizlerin yaşayacağı, sizlerin yönetici olacağı ülkemizi güçlü kılmak… Tüm uğraşımız bu noktada. Belediye Lideri, veli, vatandaş ve öğretmen olarak temel hedefimiz, bu 5 öğrencimizin 500 tam puan alarak Sivas’a bu gururu yaşatması, bunu başardı demek değerli. Allah razı olsun diyoruz. Tüm okul idarecilerimize, emek veren tüm öğretmenlerimize ve tüm ailelerimize teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz fakat en büyük tebrik sizlere… Ben inanıyorum yarınınız çok çok daha hoş olacak. Bugünden aldığınız sağlam bir eğitimle, sağlam bir yol yürüyüşüyle birlikte çok daha başarılı olacaksınız ve bu ülkeye, bu millete her alanda büyük katkılarınız olacak. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık etsin” dedi.

LGS birincilerinden Kangal Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ahmet Efe Çelik ise “Tüm sene boyunca istikrarlı olmak değerli. Bütün sene boyunca pes etmemek ve kitap okumak kıymetli… Başarımızı buna borçluyuz” diye konuştu.

AYÇ Okulları öğrencisi Haktan Toraman da tertipli çalışmak, günlük kitap okumak ve test çözmenin kâfi olduğunu söyledi.

Ziyaret anısına Lider Alım, birinci olan öğrencilere çeşitli ikramlar takdim etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir