Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Edirne Valisi’ne veda yemeği

Edirne Valisi’ne veda yemeği

ateshaber ateshaber -
24 0

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Vali H. Kürşat Kırbıyık, düzenlenen veda yemeğine eşi Dilek Kırbıyık ile birlikte katıldı.

Programda kelam alan Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin; “Devlet Adamı ve Devletin Valisi hali ile çalışma arkadaşlarının ve tüm Edirnelilerin gönlünü fetheden Sayın Valimiz bizlere ve tüm mesai arkadaşlarına her vakit örnek olmuştur. Büyük Türk milletine hizmetleriniz bizleri her daim gururlandıracaktır.” dedi.

Vali H. Kürşat Kırbıyık onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada; “Karmaşık hisler içerisindeyiz. Bir taraftan Edirne Valiliği üzere yüksek sorumluluğu olan bir misyondan, hayli yüksek bir sorumluluğu olan Sıhhat Bakanlığı Yardımcılığı misyonuna atandım. 13 ay evvel Edirne’de vazifeye başladığımda birinci basına yaptığım açıklamada şunu söylemiştim. Meslek hayatım boyunca çok çeşitli misyonlarda bulundum. Fakat temel sermayemiz daima çok çalışma ve samimiyet oldu. İnşallah bunu burada da kısa olarak isimlendirebileceğimiz vazife mühletince başarmışızdır. İnşallah bu duyguyu sizlere ve değerli Edirnelilere fark ettirebilmişizdir” dedi.

H. Kürşat Kırbıyık’ın, onuruna verilen yemeğe Edirne Milletvekilleri Fatma Aksal, Ediz Ün, Baran Yazgan, Mehmet Akalın, Tugay Kumandan Y. Albay Göktan Kahveci, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Oda ve Borsa Liderleri, Kurum Müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Duygusal anların yaşandığı yemeğin akabinde H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık, vilayet protokolü tarafından uğurlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir