Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Silivri atalık tohumlardan yetiştirilen binlerce fide dağıttı

Silivri atalık tohumlardan yetiştirilen binlerce fide dağıttı

ateshaber ateshaber -
33 0

İSTANBUL (İGFA) – Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz’ın “Üreten ve Gelişen Silivri” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Silivri Belediyesi, geliştirdiği projelerle ilçede yaşayan bayanları üretime teşvik ediyor.

Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Ziraî Hizmetler Müdürlüğü uyumunda hayata geçirilen Tohum Ekimi ve Fide Yetiştiriciliği kurslarına katılan bayanlara fide dağıtımları yapıldı.

Sayalar Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen kahvaltılı dağıtım programında 120 bayana; domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak, kavun ve karpuzdan oluşan 15.000 adet fide ikram edildi. Bu dağıtımla birlikte 650 Mahalle Konutu kursiyerine toplamda 90.000 adet fide teslim edilmiş oldu. Ziraî Üretim ve Araştırma Merkezinde (TÜRAM) yapılan çalışmalar kapsamında atalık tohumlardan yetiştirilen fidelerin dağıtımı ile ziraî üretimin yaygınlaştırılması ve bayanların balkon, bahçe, tarla demeden üretime teşvik edilmesi hedefleniyor.

Programın açılış konuşmasını yapan Sayalar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ece, “Başkanımız Volkan Yılmaz 2019 yılından bu yana bizler için çok hoş hizmetler yaptı. Okulumuzun kütüphanesinden tuvaletlerine kadar her köşesini yeniledi. Spor alanımızı, sıhhat ocağımızı ve mahalle konutumuzu yaptı. Çiftçilerimize saman, tohumluk arpa, ayçiçek tohumu ve ayçiçek yağı armağan etti. Liderim bu hizmetlerin hepsi sizin eserinizdir. Sayalar Mahallesi ismine size teşekkür ediyorum.” dedi.

10 ay sonra yapılacak mahallî seçimlerde tekrar seçilmesi halinde üretim noktasında yapmayı planladıkları çalışmaları anlatan Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz, “İnşallah sizlerin takviyesiyle 10 ay sonra yapılacak seçimlerden sonra bir daha Silivri Belediye Lideri seçilirsem, üretim öyküsünün yanında bu ürettiklerimizi pahasında satmanın yolları üzerine çalışmalar yapacağız. Burada pazarlama kanallarının, kooperatiflerin ve entegre tesislerin nasıl kurulduğunu herkes görecek. Et tesislerimiz, yoğurt ve peynir tesislerimiz olacak. Ürettiğimiz eserlerin paketlendiği ve direkt satıldığı bayan kooperatifleri olacak. Lakin bunlar tıpkı bir bebek üzere; evvel emekledik, sonra ayakta durduk, sonra birinci adımı attık ve yürümeye başladık. İnşallah ikinci devrimizde sizlerle birlikte koşarak Türk tarımına ve Silivri’ye hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir