Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Şerbetçiotu alım fiyatı belirlendi

Şerbetçiotu alım fiyatı belirlendi

ateshaber ateshaber -
37 0

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Pazaryeri ilçesinde bin 405 dekar alanda yaklaşık 500 ailenin geçim kaynağı olan şerbetçiotu 2023 yılı alım fiyatları düzenlenen toplantıda belirlendi.

Pazaryeri Kaymakamlığı’ndaki toplantıya Bilecik Vali Yardımcısı Şahin Arsal, İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Lideri Zekiye Tekin, Bilecik Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, Ziraat Odası Lideri Abdullah Duman, OT-GÜL KOOP Lideri Zafer Kozpınar ve Anadolu Efes Kümesi yetkilileri Zafer Çelik, İlker Bağcı ve şerbetçiotu üretici çiftçiler katıldı.

Geçtiğimiz ay iplikleme çalışması yapılan ve Ağustos ayında hasadı gerçekleştirilecek olan şerbetçiotunun 2023 yılında alım fiyatı Aroma 41 lira öbür çeşitler ise 40 lira olarak belirlendi.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, 2023 yılı şerbetçi otu fiyat belirleme toplantısı sonrası “Artan maliyetler karşısında alıcı firma, Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odamız ile birlikte çiftçilerimizin eserlerinin fiyat belirlemesini gerçekleştirdik. Karşılıklı yapılan görüşmeler sonrası belirlenen fiyat çiftçimize güzel olsun” dedi. Toplantıda Pazaryeri Belediye Lideri Zekiye Tekin ise, üreticilere güzel bir üretim dönemi diledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir