Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Seda Kaçan’ın ‘ilk’ gururu

Seda Kaçan’ın ‘ilk’ gururu

ateshaber ateshaber -
21 0

İSTANBUL (İGFA) – Avis Türkiye Pist Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu İzmit Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen birinci ayak yarışları ile start aldı. Son iki dönemin gruplar ve pilotlar şampiyonu Bitci Racing Team AMS muvaffakiyet öyküsünü sürdürerek beş podyum derecesi ile En Âlâ Kadro Ödülü’nün sahibi oldu.

Cuma günü yapılan test seanslarında Bitci Racing Team AMS pilotları Barkın Pınar, Gökhan Kellecioğlu ve Seda Kaçan daima geliştirdikleri müddetleri ile göz doldurdu. Geçen dönemi Türkiye ikincisi olarak tamamlayan ve 2023’te şampiyonluk amacı ile start alan Barkın Pınar, sıralamada en düzgün dereceyi elde ederek pole konumunun sahibi oldu. Kadronun ve Türkiye pistlerinin tek bayan pilotu Seda Kaçan ise bu dönem direksiyonuna geçtiği Audi RS3 DSG ile grup arkadaşının saliselerle gerisinde kalarak en uygun ikinci vakti gerçekleştirdi. Ekibe yeni katılan Gökhan Kellecioğlu, birinci sefer çıktığı Körfez Yarış Pisti’nde tecrübesini geliştirdi ve start gridinde dördüncü sıraya yerleşti.

Cumartesi günü gerçekleştirilen birinci yarışta, sıralama dereceleri daha yavaş olmasına karşın dört çeker arabası ile güzel start alan rakiplerinin arkasında kalan Pınar ve Kaçan, tampon tampona gayret etti. Pınar’ın öndeki rakibiyle yaşadığı temas sırasında soğukkanlılığını koruyarak ortadan sıyrılan Seda Kaçan yarışın geri kalanını önder olarak sürdürdü ve Türkiye Pist Şampiyonasında zafer kazanan birinci bayan pilot olarak şampiyona tarihine ismini yazdırdı. Barkın Pınar yarışı ikinci, Gökhan Kellecioğlu ise üçüncü olarak tamamladı ve başarılı ekip bir sefer daha podyumu doldurdu.

Pazar günü koşulan ikinci yarışta zıt grid uygulaması gereği sondan start alan Pınar ve Kaçan, yağmur şartlarında avantajlı olan rakiplerinin akabinde ikinci ve üçüncü olarak finiş gördü. Bu sonuçlarla Barkın Pınar şampiyona liderliğine yerleşirken Bitci Racing Team AMS de en uygun grup sıfatını konfirme etmiş oldu.

Seda Kaçan elde ettiği muvaffakiyetlerin akabinde “Takım olarak 2023 dönemine tarihe geçecek bir birincisi başararak başlamış olmanın verdiği gurur ve memnunluk içerisindeyiz. Bu birincilik bayanların bu spordaki varlığını ve muvaffakiyetin cinsiyetten bağımsız olduğunu kanıtlama yolunda kıymetli bir adım oldu. Bunu başarabilmemin en değerli destekçisi olan kadrom Bitci Racing Team AMS’ye ve başta Doritos, Pepsi ve Sixt olmak üzere sponsorlarıma sonsuz teşekkürler! Onların inancı ve takviyesi olmasaydı olmazdı.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir