Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sapanca Gölü’nde yıllar sonra bir birinci

Sapanca Gölü’nde yıllar sonra bir birinci

ateshaber ateshaber -
30 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Şanlı, tüm Sakaryalıları sevindiren bir gelişmeyi paylaştı. Büyük, son günlerde tesirli olan kuvvetli sağanak yağış sonrası bir müddettir yükseliş trendinde olan Sapanca Gölü’nde azamî düzeyin aşıldığını açıkladı.

Kentin birçok noktasında hayatı olumsuz etkileyen yağış, iki kentte 2 milyona yakın insanın içme suyu muhtaçlığını karşılayan Sapanca Gölü’ndeki seviyeyi 3 yıldır görülmeyen noktaya taşıdı. Artışın devam etmesi durumunda önümüzdeki yaz ayında kuraklık yaşamayacaklarını umut ettiklerini belirten Lider Aziz vatandaşlara, “Suda tasarruf edelim ki yarınlarımız ferah olsun” daveti yaptı.

Başkan Büyük, “Sakarya’mızın en büyük doğal cenneti olan Türkiye’mizin gözbebeği Sapanca Gölü için sevindiren bir gelişme yaşandı. Kış aylarında 32 metre düzeylerine kadar düşen ve önlemlerimizi en üst seviyede tuttuğumuz gölümüz son yağışlardan nasibini aldı. Kentin genelini tesiri altına alan kuvvetli sağanak yağışlar gölde 5 santimlik bir yükselişi sağladı diyebiliriz. Gölümüz en son 3 yıl evvel gördüğümüz 32,20 seviyeyi aştı. Bu düzey gölümüz için azamî düzeydir. Lakin tasarrufa, önleme devam etmeliyiz. Şayet bunu yaparsak yarınlarımız ferah, aydınlık olacak. Gölümüz bizim her şeyimiz” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir