Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sakarya’da gece uzunluğu sel mesaisi

Sakarya’da gece uzunluğu sel mesaisi

ateshaber ateshaber -
27 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ), gece saatlerinde kentin kuzey bölgesinde tesirini artıran yağışlara karşı Karasu ve Kocaali bölgelerinde sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü.

Sel ve taşkınların yaşandığı bölgede teyakkuz halinde olan takımlar sayesinde can kaybı yaşanmazken, bölgede oluşan hasarın asgarî düzeye indirilmesi için tüm gruplar ve iş makinaları sabaha kadar aralıksız çalıştı. Sel ve baskınların olduğu tüm ilçelerde hala çalışmalarına devam eden gruplar, su baskınlarını temizlerken birebir vakitte tekrar aksiliklerin yaşanmaması için de çalışmalarını sürdürüyor.

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihtarlarla birlikte gruplarımız günlerdir teyakkuz halinde önlem çalışmalarını yürütüyor. Beklenenin dahi üzerinde oluşan yağışlarda en büyük temennimiz kimsenin canına ziyan gelmemiş olması. Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ takımları 19 Haziran Pazartesi gece saatlerinden bu yana aralıksız bir formda alanda. Dere yataklarında biriken atıkların taşkınlara neden olmaması için anında müdahale çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve kentin farklı noktalarında oluşan aksilikleri bir an evvel gidermek için gruplarımız durmadan çalışmalarını sürdürecek” tabirleri kullanıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir