Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Şaka değil: MSN Messenger kullanmak hala mümkün!

Şaka değil: MSN Messenger kullanmak hala mümkün!

ateshaber ateshaber -
21 0

Türk internet tarihindeki en büyük efsanelerin biri şüphesiz MSN Messenger uygulamasıdır. Ekran titretme özelliğinden ilk sesli mesaj özelliğine, ilk emojilerden görüntülü konuşmaya kadar birçok yeniliği MSN ile tattık. Ve şimdi vereceğimiz haber eski MSN fonlarının havalara uçuracak cinsten: 2023 yılında MSN Messenger’ı kullanmak hala mümkün! İşte detaylar…

2023 yılında da MSN Messenger üzerinden “chatleşmek” mümkün!

Eskilerin en popüler sosyal medya uygulaması olan MSN Messenger birçok kullanıcı için tarihin tozlu raflarına gömülü durumda. MSN’in yerini ilk etapta Facebook ve daha sonra Instagram aldı. Her yeni gün, bugün popüler olan uygulamalar içinde yeni şeyler getiriyor. Kim bilir belki bir gün MSN’den Facebook’a yapılan göç Instagram’ında başına gelebilir.

MSN, en popüler olduğu 2009 yılında aslında bir rekorunda sahibi oldu. Toplamda 104 milyon kullanıcıya ulaşan MSN Messenger, internet aleminin yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde gerçek bir rekora imza atmıştı. Tabi bu güzel gelişmelerin ardından kötü gelişmelerde yaşanmadı değil. Mark Zuckerbeg adlı bir çocuk tarafından hayata geçirilen Facebook adlı bir uygulama MSN uygulamasını tam anlamıyla tokatlıyordu.

Bu kötü gidişat önlenmeye çalışıldı ancak maalesef başarı sağlanamadı. İnternet aleminin babası sayılabilecek bir uygulama çöküş dönemini yaşadı. Ardından MSN Messenger servislerine hizmet eden tüm serverlar Skype platformuna hizmet vermeye başladı. Ancak MSN platformuna bağlılığını gösteren kullanıcılar platformu yaşatmaya devam ediyor.

2023 yılında MSN Messenger nasıl kullanılır?

Birazdan anlatacağımız yöntem aslında orijinal Messenger platformunu kullanmanıza izin vermiyor. 2014 yılında MSN sunucularının kapatılması ardından bir grup kullanıcı bazı açık kalan sunucular ile sonradan açılmış sunucuları kullanarak efsaneyi aynı şekilde devam ettiriyor. Bu chat sunucularına erişebileceğiniz en yaygın site şu an Escargot. Site üzerinde birçok sunucu yer alıyor. İstediğiniz sunucuya girerek eski MSN günlerini yaşayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir