Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. RUMELİSİAD’dan Sırbistan’da ‘Uluslararası Balkan İktisat Zirvesi’ atağı

RUMELİSİAD’dan Sırbistan’da ‘Uluslararası Balkan İktisat Zirvesi’ atağı

ateshaber ateshaber -
28 0

BURSA (İGFA) – RUMELİSİAD Memleketler arası Balkan İktisat Doruğu, bu yıl Sırbistan’ın Sancak Bölgesinde gerçekleştirildi. Programda; Sırbistan ile ekonomik iş birliği ve yatırım imkanları ele alınırken, çok sayıda B2B görüşme gerçekleştirildi.

RUMELİSİAD, Sırbistan temasları kapsamında birinci olarak Prijepolje Belediye Lideri Drago Popadić ve Belediye Lider Yardımcısı Samira Ćosović ile bir ortaya geldi. Akabinde RUMELİSİAD Lideri Şık Alp’in kendi doğup büyüdüğü Sancak bölgesinde yer alan ve kendi okuduğu okul olan ve RUMELİSİAD’ın takviyeleriyle tekrar inşa edilen Duşan Tomaşeviç Çirko İlköğretim Okulu ziyaret edildi. Prijepolje’de gerçekleşen ziyarette heyet, Okul Müdürü Belkisa Beganović ile görüştü.

Burada 40’tan fazla iş insanıyla bir ortaya gelindi. Tarım makineleri ve turizm konusunda iş birlikleri manasında protokoller yapıldı ve B2B görüşmeler gerçekleştirildi.

RUMELİSİAD heyeti daha sonra Sjenica Belediye Lideri Munib Mujagić veakabinde de Novi Pazar Belediye Lideri Nihat Biševac’ı ziyaret ederken,burada iş adamlarıylada görüşmeler gerçekleştirdi. Burada 100’e yakın iş insanıyla B2B toplantılar yapıldı. Heyet daha sonrasında ise Türkiye’nin Novi Pazar Başkonsolosu Başar Başol ile bir ortaya geldi.

Heyet daha sonra Belgrad’a geçti. Burada Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’u da ziyaret eden heyet daha sonra TİKA Sırbistan Lideri Mehmet Mete Anaç ile bir ortaya geldi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir