Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Danimarka grubu Cemal Kütahya anısını formalarında yaşattı

Danimarka grubu Cemal Kütahya anısını formalarında yaşattı

ateshaber ateshaber -
25 0

ANTALYA (İGFA) – Formalarının ardına Cemal Kütahya, oğlu Çınar Kütahya ve eşi Pelin Kütahya’nın aile fotoğrafı ve Türk Bayrağı koyan Danimarka grubu, hentbol severlerin büyük takdirini topladı. Danimarka takımı turnuvanın son günü düzenlenen seremonide, Cemal Kütahya ve ailesinin resmi bulunan formayı, Cemal Kütahya’nın kardeşi Beğenilen Kütahya’ya verdi.

Cemal Kütahya hakkında konuşan ve “Belki de gelmiş geçmiş en âlâ golcü O” diyerek hislerini tabir eden HEI Beach Handball oyuncusu Martin Vilstrup Andersen, soruları yanıtladı.

  • Cemal Kütahya ve ailesi anısına formalarla maçlara çıkma fikrinin nasıl ortaya çıktığını bize anlatır mısınız?

Martin Vilstrup Andersen: Plaj hentbolu topluluğunda olduğu üzere biz küçük bir plaj hentbolu ailesiyiz. Cemal ile bir kaç kere Avrupa Şampiyonası’nda görüştüm. 2 defa gol hükümdarı olmuştu. Onlara karşı oynamıştık. Türkiye’deki sarsıntıyla ilgili üzücü durumu öğrendiğimizde yalnızca onun kaybını değil; ailesinin, oğlunun ve eşinin de kaybını öğrendik. Sonra kadroma sormak için bu fikirle geldim. Bu üzücü kaybımız için hürmetimizi nasıl gösteririz diye düşündüm. Sonrasında formalarımızı yapan şirketle irtibata geçtim. Sonunda resmi koymak istediğimiz bu tasarım ile geldik .

Bunu nasıl yapmamız gerektiğiyle ilgili çok konuştuk. Hürmetimizi göstermek için gerimize ismini ve Türk bayrağını koyarak yaptık.

  • Bu özel formalarla oynamak nasıl bir histi? Oyun sırasındaki hisleri ve atmosferi tanım edebilir misiniz?

Martin Vilstrup Andersen: Öncelikle Türkiye’de hava çok sıcak, bilhassa İskandinavya’dan gelenler için. Fakat şu ana kadar mükemmel bir aktiflik oldu. Bilhassa birkaç oyun kazandığımız için. Plaj hentbolu çok ağır, çok fazla his var.

Daha şahsî bir soru soracak olursak; Cemal ile ortanda gol krallığında bir rekabetiniz vardı. Siz ikiniz ortasındaki bu dostça rekabet hakkında ne düşünüyorsun?
Martin Vilstrup Andersen: Son birkaç sefer Cemal kazandı. Tahminen de gelmiş geçmiş en düzgün golcü O. Lakin bunda genel olarak bir şey söylemek istersem, O kusursuz bir oyuncu ve tıpkı vakitte çok yeterli bir golcüydü. Olağanüstü tekniği ve bitiriciliği vardı.

Tekrar söylüyorum kusursuz bir insanı kaybetmenin ıstırabını yaşıyoruz ve ayrıyeten sahiden olağanüstü bir plaj hentbolu oyuncusunun kaybı. Evet, gol atmak plaj hentbolunun bir modülü ve o bunda katiyetle ve katiyen güzeldi. Bu yüzden ona hayrandım.

  • Son olarak, bu jestinizin geniş hentbol topluluğuna ve ötesine nasıl bir ileti göndermesini umuyorsunuz?
  • Genel olarak söylemek istediğim, plaj hentbolu topluluğu nitekim birbirine yakın ve umarım önümüzdeki yıllarda da bu formda kalabiliriz. Gelişen sporla birlikte hala bir plaj hentbolu ailesi olacağız. Birbirimize yakın olacağız ve temel kıymetimiz adil oyunu hatırlayacağız. Bu yüzden beşerler sporumuzu izliyorlar. Bu çok harika

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir