Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. RTE Millet Bahçesi’ne yakın takip

RTE Millet Bahçesi’ne yakın takip

ateshaber ateshaber -
17 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, üretim çalışmaları son kademeye gelen Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı.

Çiçek ve Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare büyüklüğündeki alanda 1 milyon metrekarenin büsbütün yeşil alan ve peyzaj ile toplumsal donatılarla dolu olacak biçimde Büyükşehir Belediyesi takımlarınca hayata geçirilecek projeleri de kapsamlı bir halde denetledi. Lider Büyükkılıç, kente paha katacak vizyon projelerden birisi olan ve 1 milyon metrekaresi yeşil alan olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona hakikat yaklaşıldığını tabir etti.

Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç’a, inceleme esnasında Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal ve daire liderleri eşlik etti.

PROJEDE NELER OLACAK?

Millet Bahçesi’nde, 6 adet kuyu binası, 96 adet engelli, 28 adet otobüs otoparkı olmak üzere toplam 3 bin 394 adet otopark alanının yer alacağı projede, bisiklet ve koşu, yürüyüş yollar, piknik alanı, servis yolları, 2 başka aktiflik çayırı, çocuk oyun alanları, spor alanı alanları ve süs havuzları da yer alacak. Ayrıyeten projede, köpek eğitim alanı, klasik takvim, konser üzere etkinliklere hizmet edecek sahne heyetim alanı ve amfi, özel tasarlanmış çiçek bahçeleri, yapay tepelikler, kaykay pisti, pilates ve yoga alanları, güneş saati, spor alanlarının etrafında her biri 123 kişilik 14 adet tribün ve model araç-drone pisti bulunacak.

Öte yandan proje kapsamında, Kent Müzesi, devasa Halk Kütüphanesi, Mutfak Sanatları Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi de kente kazandırılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir