Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Ahmet Çolakbayrakdar’dan Argıncık mesaisi

Ahmet Çolakbayrakdar’dan Argıncık mesaisi

ateshaber ateshaber -
25 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık’ın 50 yıllık meselesini çözmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayan Belediye Lider Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların geri dönüşümü yavaş ilerlediğinden Argıncık’ın geneli kapsayan dönüşüm üretemediklerini ve ada ada kentsel dönüşüm gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, Argıncık bölgesindeki yapılan çalışmaları inceleme sırasında vatandaş ve esnafın ağır ilgisiyle karşılandı. Onların çay davetine icabet eden Lider Çolakbayrakdar, bölgenin bahtını değiştirmek için ağır çaba ettiklerini vurgulayarak; “Argıncık bölgesinde kentsel dönüşüm yapabilmek için çok ağır çalışıyoruz ancak bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız, kentsel dönüşüme farklı yaklaşıyor. Örnek verecek olursak, bölgedeki bir vatandaşımızın 100 yahut 200 metrekare yeri var ve bunun üstünde de iki yahut üç dairesi var. Vatandaşımız diyor ki; ‘Benim iki ve ya üç dairem var. Bunlarda çocuklarım yahut akrabalarım oturuyor. Kentsel dönüşüme verecek olursak, bu daireler metrekareden ötürü bir daire ediyor etmiyor. Bu türlü olunca mevcut dairelerim gidiyor ve yerine dairelerim olmayınca ben nerde oturayım’ diyor. O yüzden vatandaşlarımız bu dönüşüme razı olmuyor. Argıncık için çok çalıştık lakin bir turlu genelini kapsayan tahlil üretemedik. Bizde artık ada ada tahlil üretelim diye bu biçimde kentsel dönüşüm yapmaya başladık. Şuan bölgenin dört bir yanında parsel parsel dönüşüm yapıyoruz. Bu biçimde çalışmak Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmemiştir.

Argıncık’ta kentsel dönüşüm yapabilmek için vatandaşın ayağına gidip, tahlil üretmeye çalışıyoruz. Argıncık’ın 50 yıllık meselesine tahlil üretmek için ağır gayret sarf ediyoruz lakin maalesef vatandaşlarımızdan bu dönüş çok yavaş geliyor. Burada açık çek veriyoruz. Belediye Lideri kentsel dönüşümde ne gerekiyorsa yaparım diyor. Bundan daha uygun bir fırsat bulunur mu? Müteahhitler bile bu bölgede çok zorlanıyor. Zira dediğim sebeplerden dolayı. Burada vatandaşımız, kentsel dönüşüm istiyorsa hakkına razı olacak ve dönüşüm hızlanacak. Bilhassa bölgemizde bir metrekare boş arazı olsa park yapıyoruz lakin mülkiyet ıstırabı nedeniyle park yapamıyoruz. Allah’a şükür vatandaşımıza hizmet etme noktasın her türlü imkanımız var. Nasıl Yunusemre, Yavuzlar, Gaziosman, Uğurevler, Yenidoğan, Seyranı ve Ziyagökalp üzere bölgelerde kentsel dönüşüm yapıp, başarılı olmuşsak, burada da her turlu imkanımız var. Bu işi bizim kadar deneyim etmiş ikinci bir belediyede yok. Öncelik yerlerimizden bir tanesi olan Argıncık’ da maalesef vatandaş adım atmayınca bizim elimiz kolumuz bağlı kalıyor” tabirlerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın çay davetlerini geri çevirmeyip davete icabet etmesinden ötürü duydukları memnuniyeti lisana getiren vatandaş ve esnaf ise; Lider Çolakbayrakdar’ın her vakit yanlarında olduğunu belirterek, teşekküllerini iletti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir