Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Roket tasarlayacak ama işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

Roket tasarlayacak ama işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

ateshaber ateshaber -
27 0

Kairan Quazi isimli 14 yaşındaki çocuk bu ay Santa Clara Üniversitesi Mühendislik Okulu’ndan mezun olacak. Adeta bir dahi olan Quazi’yi ilginç bir gelecek bekliyor. 14 yaşındaki mühendis, önümüzdeki günlerde SpaceX’in kadrosuna katılmayı bekliyor.

Kairan Quazi, uzay şirketi SpaceX‘te çalışmaya başlayacak

Santa Clara Üniversitesi 172 yıllık tarihinin en ilginç günlerinden birisini yaşıyor. Üniversite, bu ay sonunda en genç mezununu verecek. Adeta bir dahi olan Kairan Quazi , Elon Musk‘ın gözünden kaçmadı. Musk, Quazi’yi SpaceX bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Her şey planlandığı gibi giderse Quazi, önümüzdeki ay başında uydu iletişim ve uzay aracı üreticisinde yazılım mühendisi olarak işe başlayacak. Gencin Starlink üzerine çalışmalar yürüteceği gelen bilgiler arasında. Quazi, SpaceX hayatımın bir parçası olacak diyerek heyecanını açıkladı. Öte yandan SpaceX’in işe alımların oldukça zorlu ve düşük bir şirket olduğunu açıklamak da fayda var.

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olan Kairan Quazi, Pleasanton’da yaşıyordu. Genç, yeni işine gidebilmek için önümüzdeki günlerde Washington eyaletine taşınacak. Görünen o ki Quazi, işe babası aracılığıyla gidip gelecek.

Quazi’nin yolcuğu oldukça küçük yaşlardayken başladı. 2 yaşındayken tam cümleler kurmaya başlayan dahi için Ailesi, öğretmeni ve çocuk doktoru ileri derecede bir zekaya sahip olduğunun farkındaydı. 9 yaşındayken okuldaki öğretilen bilgilerin kendisini geliştirmediğini farkeden Quazi, Livermore, California’daki Las Positas Koleji’ne yerleşti. Burada aldığı eğitim ve gerekli sınavların ardından devlet üniversitesi olan Santa Clara’ya geçti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir