Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Robot süpürgelerin kralı: Dreame Robot Vacuum-Mop F9!

Robot süpürgelerin kralı: Dreame Robot Vacuum-Mop F9!

ateshaber ateshaber -
35 0

Birkaç yıl öncesine kadar yalnızca tanıdıklarımızın kullandığı ve memnun olduğunu söylediği, fakat çekingenlikle yaklaştığımız robot süpürgeler kendini tüm dünyaya kanıtlamayı ve neredeyse herkesin evinde bir köşeyi kapmayı başardı. Dreame de bu teknolojiyi geliştirenler arasında öncü konumunda bulunduğu için en çok satanlar arasında yer alıyor. Dreame Robot Vacuum-Mop F9 modeli ise gelişmiş özellikleri ve fiyat/performans oranıyla pazarda rakipsiz bir alana konumlanıyor. İşte cihaz hakkında tüm detaylar…

Dreame Robot Vacuum-Mop F9 neler sunuyor?

Dreame Robot Vacuum-Mop F9, özellikleri itibariyle robot süpürgelerin amiral gemisi olarak tabir edebileceğimiz üst segmentte konumlanıyor. Tabii buna karşılık olarak fiyatıyla rakiplerinden çok daha erişilebilir durumda.

Cihazın yüksek emiş gücü (2500Pa), zemin ve halı tespiti, 250 m² alanı tek seferde süpürmesine olanak sağlayan 5200 mAh boyutundaki büyük bataryası, 2 cm yüksekliğinde eşikleri geçebilmesi ve 8 cm uzunluğu sayesinde neredeyse tüm koltukların, masaların ve dolapların altına girebilmesi gibi birçok avantajı bulunuyor.

Tüm bunlara karşılık seleflerinden daha sessiz bir şekilde yalnızca 65 dB ses seviyesinde çalışıyor. Ayrıca serinin diğer ürünlerinde olduğu gibi Mijia uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Ek olarak temizliğe başla, dur ve şarja git gibi komutlar aracılığıyla sesli bir şekilde yönetebiliyorsunuz.

Tabii Dreame markasının diğer robot süpürgelerinden alışageldiğimiz harita üzerinden belirli bir oda seçerek veya sanal duvarlar ekleyerek temizlik yapma özelliklerinin hepsi bulunuyor. Dolayısıyla Mijia uygulamasının tüm yeteneklerini kullanabiliyorsunuz.

Bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu yeri algılıyor oluşu. Belirttiğimiz gibi cihaz parkede mi yoksa halı üzerinde mi temizlik yaptığını algılayabiliyor. Bu sayede halı üzerine çıktığında otomatik olarak emiş gücünü yükselterek temizliği sağlıyor.

Son olarak mop özelliğinden bahsedelim. Cihazda 200 ml boyutunda bir su tankı bulunuyor. Alt tarafına yerleştireceğiniz kendi temizlik beziyle birlikte tüm evde hem süpürme hem de mop ile ıslak temizleme işlemini aynı anda yaptırabiliyorsunuz. Yani 2 işi tek seferde yapabiliyor. Yalnızca mop yaptırmak istediğinizde ise süpürmede olduğu gibi tüm donanım ve yazılım özelliklerini aynen kullanabiliyorsunuz.

Peki cihaz hangi teknolojileri barındırıyor?

Dreame Robot Vacuum-Mop F9, akıllı algoritma destekli vSLAM ve geniş açılı kamera aracılığıyla bulunduğu alanı tarayarak belirli noktaları işaretliyor ve alanın/odanın haritasını çıkarıyor. Üstelik bunu saniyede 30 bin kere yapıyor. Bu sayede yetersiz ışık olsa dahi yönünü kolayca bulabiliyor ve tek bir noktayı bile atlamadan temizliği tamamlıyor.

Tabii benzer yetenekleri sunan başka cihazlar da mevcut. Fakat piyasadaki rakipleri ya pil konusunda, ya hesaplama süresinde ya da yüksek fiyatı ile bu modelin gerisinde kalıyor. Yani hem fiyat avantajıyla hem de sunduğu son teknolojiyle öne çıkmayı başarıyor.

Cihazın tüm özelliklerini göz önüne aldığımızda, evinizin temizlik görevini üstlenebileceğini ve tek yapmanız gerekenin haftada bir veya iki haftada bir 600 ml boyutundaki toz haznesini boşaltmak olduğunu söyleyebiliriz.

Dreame Robot Vacuum-Mop F9 Teknik Özellikleri
Ürün Tipi Robot Süpürge+Mop
Kullanım Alanı Sert Zemin+Halı
Güç 40 W
Emiş Gücü 2500 Pa
Pil Tipi Li-ion
Pil Kapasitesi 5200 mAh
Şarj Süresi 6 saat
Çalışma Süresi 150 dakika
Temizlik Alanı 250 m²
Gürültü Seviyesi 64 dB
Gerçek Zamanlı Konum Evet
Adaptif Rota Algoritması Evet
Yıkanabilir Filtre Evet
Temizlik Fırçası Evet
Engelle Aşma Eşiği 20 mm
Sensör Sayısı 14 adet
Haritalama Evet
Haritalama Türü VSLAM
Akıllı Navigasyon Evet
Otomatik Şarj Evet
Uçurum Sensörü Evet
Zamanlama Evet
Modlar 4 mod
Sesli Anonslar Evet
Seçici Oda Temizliği Evet
Wi-Fi Evet
Otomatik Şarj Evet
Aksesuar ve Filtre
Islak Temizlik Evet
HEPA Filtre Evet
Yan Fırça Sayısı 1 adet
Toz Kepçesi 600 ml
Su Tankı 200 ml
Emiş Kontrolü Otomatik
Tasarım
Genişlik 350 mm
Yükseklik 80 mm
Derinlik 350 mm
Ağırlık 3.7 kg

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir